برنامه توقف عبور مهاجران از کانال مانش

به گزارش انوار بلاگ، دولت بریتانیا روز شنبه اعلام نمود با فرانسه برای دوبرابر کردن شمار گشت های دریایی در شمال فرانسه به منظور متوقف کردن قایق های مهاجران در کانال مانش به توافق رسیده است.

برنامه توقف عبور مهاجران از کانال مانش

به گزارش یورونیوز، براساس این توافق، دولت فرانسه موظف می شود تا با دو برابر کردن شمار گشت های گارد ساحلی خود، حرکت مهاجران و پناهجویان غیرقانونی به سوی بریتانیا در قایق های کوچک را متوقف کند.

در ماه های گذشته هزاران نفر در قایق های شخصی کوچک -که عمدتا سرقت شده بودند-با عبور از دریای مانش خود را به سواحل بریتانیا رساندند. در این میان غرق شدن قایق حامل یک خانواده ایرانی و مرگ 5 نفر از جمله سه کودک 6 و 9 ساله و پانزده ماهه این خانواده افکار عمومی را به شدت تحت تاثیر قرار داد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس پریتی پتل، وزیر کشور دولت محافظه کار بریتانیا گفت توافق جدید، بخشی از تلاش های دو طرف برای غیرممکن کردن قاچاق مهاجران با قایق های کوچک از طریق کانال مانش است. بنابراین گزارش، ژرار درمنن، وزیر کشور فرانسه طرف دیگر این توافق بوده است.

شمار گسترده ای از پناهجویان از آفریقا و خاورمیانه، پس از رسیدن به فرانسه، به امید اسکان در بریتانیا به غرب فرانسه می فرایند و تلاش می کنند تا از راه های غیرقانونی جهت مهاجرت خود را کامل نند. با سخت تر شدن کنترل های پلیسی در ورودی تونل مانش، استفاده از قایق های شخصی کوچک یکی از آخرین راه های پناهجویان برای رسیدن به سواحل بریتانیا به شمار می رود.

قرار است فرانسه و بریتانیا برای این طرح مشترک بیش از 31 میلیون یورو هزینه کنند.

بنابر آمار وزارت کشور بریتانیا از ابتدای سال جاری میلادی تا به امروز بیش از 8هزار نفر خود را با قایق های کوچک و از طریق کانال مانش به این کشور رسانده اند. این رقم در سال 2019، تنها به 1800 نفر محدود بود.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

gigablog.ir: گیگابلاگ | با سیستم مدیریت محتوای گیگابلاگ همه وبسایت دارن

منبع: عصر ایران
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 7193

به "برنامه توقف عبور مهاجران از کانال مانش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه توقف عبور مهاجران از کانال مانش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید