انتقاد شدید لیلا حاتمی از تهیه کننده و نویسنده سریال نهنگ آبی

به گزارش انوار بلاگ، لیلا حاتمی با انتشار متنی درباره دلایل حذفش از سریال نهنگ آبی به کارگردانی فریدون جیرانی شرح داده و به شدت از سازندگان این سریال شبکه نمایش خانگی انتقاد نموده است. او بهرام توکلی نویسنده و سعید ملکان تهیه کننده این سریال را به زیر پا گذاشتن قول و قرار متهم نموده است.

انتقاد شدید لیلا حاتمی از تهیه کننده و نویسنده سریال نهنگ آبی

این بازیگر در متنی که در اختیار ایسنا قرار داده، کنار رفتن خود از بازی در نقش آناهیتا در سریال نهنگ آبی را این طور شرح داده است:

لازم می دانم درباره نقش، حضور و غیبتم در سریال نهنگ آبی چند نکته را با تماشاگرانی که آناهیتا و من را در این سریال دنبال نموده اند، در میان بگذارم.

حضور من در این سریال با این قول و قرار صورت گرفت که این نقش در بازنویسی فیلمنامه رشد و عمق پیدا کند. وعده دادند نویسنده ای در راه است اما هرگز نویسنده در راه، به این پروژه نرسید و نویسنده اصلی سریال و تهیه کننده نیز نیازی در جدی دریافت درخواست های من حس نکردند، یا مشغله های مربوط به فیلم دیگرشان، این امکان را به آنها نمی داد.

پافشاری من از یک سو و حوصله کم طرف های مقابل برای چنین اموری تا آنجا پیش رفت که توان ادامه همکاری از من سلب شد. بعد از تلاطم های بسیار فرساینده و مطلقاً بی نتیجه، توافق کردیم من و آناهیتا از سریال خارج شویم و طرحی برای داستان و خروج این شخصیت صورت بگیرد، با این تعریف آناهیتا مصمم می گردد اسرار شرکت را فاش کند اما قدرت پشت پرده شرکت، او را از پا در می آورد و همین تعریف، نوشته و فیلمبرداری شد.ب

بامرگ آناهیتا من هم از گروه جدا شدم اما سازندگان این سریال باز بر خلاف توافق مان، سرنوشت دیگری برای آناهیتا در نظر دریافتد و گویا او را تا اطلاع ثانوی، غیب نموده و فراری داده اند.

سرنوشتی ناموزون برای آناهیتا که دیگر من نقشی در ایفای آن نداشتم و کاملاً غافلگیر شدم. شکل خروج آناهیتا از داستان، اهمیت اش برای من، غیر از نقش و ملاحظات شغلی، در این بود که با تماشاگری که نقش را دنبال نموده بود، مراسم خداحافظی را به جا آورد اما در شکل کنونی به نظر می آید من سریال را بدون ملاحظه و احساس تکلیف نسبت به تماشاگر رها نموده ام و به این دلیل ناپیدا شده ام. چنین کاری خلاف اصول و حساسیت های من است. اگرچه نوشتن این یادداشت تغییری در چیزی ایجاد نمی کند، اما حداقل می تواند سهم من، نویسنده، کارگردان و تهیه کننده را از این تقصیر روشن تر کند.

9410

منبع: آی سینما
انتشار: 11 مرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 70

به "انتقاد شدید لیلا حاتمی از تهیه کننده و نویسنده سریال نهنگ آبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد شدید لیلا حاتمی از تهیه کننده و نویسنده سریال نهنگ آبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید