اجاره اماکن ورزشی دولتی به بخش خصوصی فاجعه است

به گزارش انوار بلاگ و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش، محمدرضا داورزنی در نشست با مدیران کل ورزش و جوانان استان ها که از صبح امروز چهارشنبه در هتل المپیک تهران شروع شده است، گفت: نقش محوری و کلیدی در توسعه ورزش قهرمانی را هیات های ورزشی استانی بر عهده دارند، بنابراین باید ادارات کل استانی شرایطی را فراهم نمایند که هیات ها بتوانند به نحو احسن این فعالیت را انجام دهند بطوریکه مردم بتوانند بهتر ورزش نمایند و آنها هم که در ابعاد ورزش قهرمانی حرکت می نمایند، زمینه رشد آنها وجود داشته باشد.

اجاره اماکن ورزشی دولتی به بخش خصوصی فاجعه است

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان ماده 88 که در قالب آن اماکن ورزشی دولتی به بخش خصوصی اجاره داده می گردد را برای ورزش کشور فاجعه دانست.

وی توضیح داد: نباید به راحتی اماکن ورزشی را اجاره داد چرا که این اماکن زیرساخت های لازم برای انجام فعالیت های هر هیات است بنابراین باید مازاد اماکن ورزشی در استان ها اجاره داده گردد تا خللی در مورد فعالیت هیات ها صورت نگیرد. در این زمینه با بعضی نمایندگان هم صحبت نموده ایم تا موانع قانونی برای رشد و توسعه ورزش کشور رفع گردد.

داورزنی با تاکید بر این مهم که هیات های استانی در واقع وظایف وزارتخانه و ادارات کل استانی را در راستای توسعه ورزش قهرمانی انجام می دهند، ادامه داد: توجه به هیات های ورزشی، حمایت از آنهاو فراهم کردن بستر لازم برای فعالیت ها جزو اصلی ترین وظایف ادارات کل استانی است چرا که ماموریت اصلی ما در بخش ورزش قهرمانی ایجاد بستر برای رشد و توسعه است. بنابراین هیات ها در حال اجرا وظایف ما هستند و باید حمایت لازم هم از آنها صورت گیرد. موانع مختلف از سر راه آنها برداشته گرددتا زمینه بیشتر برای شکوفایی استعدادهای سراسر کشور بوجود آید.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان همچنین تاکید نمود: وقتی در عرصه بین المللی برای ورزش ایران افتخاری بزرگ رقم می خورد و با پیغام تقدیر از سوی رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور روبرو می گردد ، آنچه واقعیت دارد، درخشش ورزشکاران از سراسر ایران اسلامی است که در قالب فرایند برنامه های هیات های استانی به مرحله ظهور و بروز رسیدند.

این مقام مسوول گفت: بنابراین اگر می خواهیم در ورزش قهرمانی همچنان رشد کنیم باید بستر لازم را برای فعالیت هیات ها فراهم آوریم و با نظارت جدی زمینه گسترش ورزش در ابعاد قهرمانی را رقم بزنیم .

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 109

به "اجاره اماکن ورزشی دولتی به بخش خصوصی فاجعه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجاره اماکن ورزشی دولتی به بخش خصوصی فاجعه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید