شروع به کار سامانه رتبه بندی معلمان از امروز

به گزارش انوار بلاگ، سرپرست دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش از شروع به کار سامانه رتبه بندی از امروز اطلاع داد و جزئیات و نحوه بارگذاری مدارک لازم از سوی فرهنگیان را تشریح کرد.

شروع به کار سامانه رتبه بندی معلمان از امروز

سجاد سیاح در مصاحبه با ایسنا، در این باره اظهار کرد: امروز سایت را باز می کنیم، اما درباره ساعت آغاز به کار سامانه باید گفت که ما از شب گذشته آماده بودیم و هر زمان وزیر آموزش و پرورش دستور رسمی صادر کند، سامانه را در دسترس قرار می دهیم.

وی اضافه کرد: آدرس سامانه rtb.medu.ir است و آدرسی که پیش از این اعلام شده بود آی پی تستی سامانه بود که برای بعضی استان ها در دسترس قرار گرفته بود.

سرپرست دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه همکاران می توانند با نام کاربری و رمز عبوری که در سامانه پروفایل داشتند وارد شوند گفت: اگر کلمه عبور را فراموش نموده باشند، دو قابلیت برای بازیابی رمز عبور پیش، بینی شده است.

سیاح اضافه کرد: فرم ها و موارد دیگر در سامانه طرح ریزی شده و سعی کردیم محیط کاربری ساده ای داشته باشد. به زودی فیلم آموزشی راهنما نیز بارگذاری و منتشر می گردد.

وی بعلاوه بیان کرد که به منظور حفظ عدالت در ورود اطلاعات و جلوگیری از افزایش بیش از حد بار سامانه، اینگونه برنامه ریزی نموده ایم که هر رقم کدملی از سمت راست (اولین رقم سمت راست کد ملی) 2.5 روز کاری برای ثبت نام فرصت داشته باشد و امروز از صفر آغاز می گردد تا به کد 9 برسیم. جدول زمانبندی تعیین شده است. با این حال پس از اتمام این زمان نیز فرصت دوباره ای به همه همکاران که پیروز به ثبت نام نشده اند داده می گردد و جای استرس و نگرانی نیست.

سرپرست دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه جامعه هدف بیش از 800 هزار نفری داریم، تاکید نمود که این اقدام به منظور کنترل بار ورود به سامانه انجام و طی 9 روز ثبت نام ها انجام می گردد. تست های فنی نشان می دهد که نباید مشکل خاصی در این زمینه داشته باشیم. سرور ها و پهنای باند ویژه اختصاص داده شده و اقدامات زیرساختی و سخت افزاری اجرا شده و مسئله خاصی وجود نداشته است. با این حال همکاران ما رصد لحظه ای خواهند داشت.

سیاح در پاسخ به اینکه در صورت بروز مشکل، کدام بخش وزارتخانه جوابگو است و فرهنگیان باید با چه شماره ای تماس بگیرند؟ گفت: تمام منطقه ها آموزش و پرورش موظف شده اند میزکار رتبه بندی داشته باشند. امروز اطلاعیه ای از سوی امور اداری یا مرکز سنجش منتشر و شماره تماس و نحوه پشتیبانی قید خواهد شد تا همکاران بتوانند پیگیری نمایند.

گفتنی است صادق ستاری فرد سخنگوی وزارت آموزش و پرورش نیز در این باره گفته، معلمان بر اساس برنامه زمان بندی شده و مبتنی بر شماره ملی خود می توانند مدارک و مستندات خود را در این سامانه بارگذاری نمایند تا بر اساس آن، نظام رتبه بندی و شایستگی و صلاحیت آن ها مورد آنالیز قرار گیرد و در بازه زمانی یک ماهه اقدامات لازم انجام گردد.

به گفته وی و بر اساس هماهنگی وزارتخانه با سازمان برنامه و بودجه، کوشش بر این است که بخشی از مطالبات فرهنگیان درخصوص موضوع رتبه بندی شهریور ماه به صورت علی الحساب در اختیار فرهنگیان قرار داده گردد تا از ماه های آینده و با صدور احکام بتوان نسبت به اجرای تمام و کمال نظام رتبه بندی اقدام کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 26 مرداد 1401 بروزرسانی: 26 مرداد 1401 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 15096

به "شروع به کار سامانه رتبه بندی معلمان از امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع به کار سامانه رتبه بندی معلمان از امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید