7 انیمه محبوب که نتوانستند برترین بخش های داستان مانگا را اقتباس نمایند

به گزارش انوار بلاگ، اصولاً مانگاها الهام بخش انیمه های بزرگ و محبوب هستند و انیمه ها طبق خط داستانی مانگا ساخته می شوند، با این حال بسیاری از اقتباس ها به کیفیت مانگا نمی رسند و هواداران را ناامید می نمایند. زمانی که انیمه سرانجام غیرمنتظره ای دارد یا برترین آرک داستانی مانگا که بسیاری از بینندگان منتظرش بودند، اقتباس نمی گردد، این نارضایتی به اوج خود می رسد.

7 انیمه محبوب که نتوانستند برترین بخش های داستان مانگا را اقتباس نمایند

چیزی که هواداران هم تا به امروز متوجه آن شده اند این است که مانگای اصلی در مقایسه با انیمه جنبه های بیشتری از داستان را نشان می دهد و لحظات زیادی از داستان هم وجود دارد که اغلب از انیمه حذف می شوند. این اتفاق حتی برای شناخته شده ترین انیمه های شوجو هم می افتد. اما در انیمه هایی که در ادامه نام می بریم نکات داستانی مهمی از نبردهای شدید گرفته تا رشد اصلی شخصیت ها را اغلب از اقتباس ها کنار و حفره های داستانی بزرگی باقی گذاشته اند که هواداران نمی توانند نادیده بگیرند. به همین علت هم انیمه را رها نموده و به سراغ منبع اصلی یعنی مانگا می روند.

  • همه چیز درباره انیمه ها برای کسانی که هنوز به آن علاقه مند نیستند

7. روزاریو با خون آشام (Rosario + Vampire)

این انیمه کمدی رمانتیک فراطبیعی که در سال 2008 پخش شد، اقتباسی محبوب از مانگای خود بود که به وسیله آکیهیسا ایکدا نوشته شده بود. با وجود موفقیت این انیمه، هواداران مانگا اغلب ادعا می نمایند که این انیمه نتوانست یکی از برترین آرک های مانگا را اقتباس کند.

در آرکی تاریک و بزرگسالانه در مانگا قهرمان داستان، تسوکان آئونو، و دوستانش با سازمانی متشکل از هیولاهای قدرتمند و خطرناک روبرو می شوند که امنیت آموزشگاه یوکای را تهدید می نمایند. این آرک با لحن تاریک و بالغانه اش، صحنه های اکشن شدید و رشد شخصیتی قابل توجه کاراکترها یکی از برجسته ترین و قابل توجه ترین بخش های مانگا بوده است.

6. دبیرستان مرگ (High School of the Dead)

انیمه دبیرستان مرگ از اولین قسمت خود که در سال 2010 پخش شد، به علت ترکیب منحصر به فردش از ژانرهای درام، اکشن و ترسناک، هواداران زیادی را به خود اختصاص داد. در این انیمه، گروهی از دانش آموزان دبیرستانی با دنیایی سر و کار دارند که به وسیله زامبی ها تسخیر شده است. دانش آموزان دبیرستان تمام کوشش خود را می نمایند تا در برابر هجوم زامبی ها و سایر هیولاها مقاومت نمایند.

بعضی از قوی ترین آرک های مانگا علیرغم استقبال گسترده، از انیمه کنار گذاشته شدند. بسیاری از بینندگان از اینکه انیمه فقط نیمی از داستان ارائه شده در مانگا را پوشش می دهد ناراضی بودند، به خصوص که آرک های اقتباس نشده برای پیشبرد داستان حیاتی بودند.

5. انیمه Deadman Wonderland

بسیاری از بینندگان انیمه ای که بر اساس مانگای شهربازی ساخته شده بود، پس از تجربه هیجان انگیزی که ارائه کرد، چیز بیشتری نمی خواستند. با این حال، با وجود خط داستانی مجذوب کننده و صحنه های اکشن هیجان انگیز، یک مسئله مهم وجود داشت که کسانی که مانگا را خوانده بودند را ناامید کرد: برترین آرک مانگا در انیمه اقتباس نشد.

آرک پنجه کلاغ اوج مانگا بود که تمام گره ها موضوعات داستانی انیمه را گرد هم می آورد. این آرک پر از غافلگیری بود که در درگیری بین ددمن به اوج خود رسید. با این وجود، این پیچ و خم ها فقط برای خوانندگان مانگا در دسترس بود و بینندگان انیمه بی نسیب ماندند.

4. ناکجا آباد موعود (Promised Neverland)

فصل اول انیمه ناکجا آباد موعود به علت ترکیب استادانه ای از ژانرهای هیجان انگیز، علمی-تخیلی و معمایی معروفیت و محبوبیت زیادی به دست آورد. با این وجود، فصل دوم انیمه به طور قابل توجهی از مانگا فاصله گرفت که باعث ایجاد شکاف های زیادی در داستان شد و بینندگان را ناامید کرد.

به علت فشرده شدن زمان انیمه اقتباسی، بسیاری از شخصیت ها و نقاط اصلی داستان از سریال حذف شدند و در نهایت مسیر مورد نظر برای رسیدن به آرک طلایی از بین رفت. این موضوع به ویژه با توجه به وزن احساسی آرک طلایی در مجموعه مانگا برای هواداران ناامید نماینده بود. آرک طلایی درست بخشی از مانگا بود که شما می توانستید نسبت به کاراکترها شناخت عمیق تری پیدا کنید.

3. روح خوار (Soul Eater)

اگرچه نسخه انیمه روح خوار به کالتی محبوب تبدیل شده است اما بعضی از بینندگان احساس می نمایند که این نمایش فرصت انطباق با قوی ترین نقطه داستان مانگا یعنی آرک ستاره سیاه و تسوباکی را از دست داده است.

این آرک بر رشد شخصیت ها و سفر احساسی آنها متمرکز بود. اما انیمه با تمرکز بر سکانس های اکشن لحن و پویایی مانگا را تغییر داد تا جایی که این تصور ایجاد می شد که انیمه و مانگا دو اثر جدا از همند.

مانگای اصلی به وسیله آتسوشی کوبو نوشته شده و و ساخت انیمه به وسیله استودیو BONES بود. اگرچه اقتباس این انیمه کلاسیک مورد تحسین بسیاری از هواداران نهاده شد، اما خوانندگان مانگا احساس می کردند که فریب خورده اند زیرا انیمه نتوانست برترین آرک مانگا را به درستی به تصویر بکشد.

2. سراف خاتمه (Seraph of the End)

در اقتباس انیمه ای سراف خاتمه بسیاری از نکات مهم داستان حذف شد. آرک های ناگویا، اوزاکا و شیبویا در مجموعه انیمه ها اقتباس نشده اند و هیچ خبری از ساخت آن ها منتشر نشده است. این آرک ها برای داستان بسیار مهم بودند که متاسفانه از انیمه حدف شدند.

به خصوص نادیده گرفتن آرک پس از وقایع ناگویا واقعا دلخراش است. این آرک باعث تغییرات قابل توجهی در شخصیت ها و پیچش های غیرمنتظره در داستان بود. علیرغم اینکه سراف خاتمه برای توطئه ها و نبردهای پویا و باشکوهش بسیار معروف بود، قلب بسیاری از خوانندگان مانگا همچنان از حذف عناصر اصلی داستان در انیمه سنگین است.

1. جن گیر آبی (Ao no Exorcist)

انیمه جن گیر آبی داستان نوجوانی به نام رین اوکامورا را دنبال می نماید که متوجه می گردد پسر شیطان است ولی از مادری انسان متولد شده. رین با به ارث بردن قدرت پدرش در دنیایی که جن گیران همه کاره اند، باید تفاوت خود با پدرش را ثابت کند. در غیر این صورت جان خود را از دست خواهد داد. علیرغم محبوبیت گسترده این مجموعه چندین آرک اصلی در داستان نادیده گرفته شده که در آن ها شاهد رشد شخصیت های زیادی بودیم.

هم آرک عجایب هفتگانه آموزشگاه و هم شیمان ایلومیناتی از نکات برجسته این مانگا هستند زیرا شخصیت های تازه و حیاتی را معرفی می نمایند. علاوه بر این، این آرک ها به مسائل خانوادگی و پذیرش می پردازند، و به همین علت هواداران از اقتباس نشدن این دو آرک بسیار ناامید شدند.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 31 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1402 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 18424

به "7 انیمه محبوب که نتوانستند برترین بخش های داستان مانگا را اقتباس نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 انیمه محبوب که نتوانستند برترین بخش های داستان مانگا را اقتباس نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید