10 اپلیکیشن برتر کنترل والدین سال 2019

به گزارش انوار بلاگ، در عصری هستیم که دست هر کودک، دانش آموز و دانشجویی یک اسمارت فون یا تبلت است.

10 اپلیکیشن برتر کنترل والدین سال 2019

بچه ها از سنین پایین با این دستگاه ها آشنا می شوند و شاید در آغاز فقط جنبه های بازی و سرگرمی برایشان داشته باشند ولی در ادامه باید تکالیف مدرسه را انجام دهند، پروژه های کلاسی را پیاده سازی و با ده ها اپلیکیشن یادگیری و مفید کار نمایند.

این دستگاه ها به اینترنت متصل می شوند و در کنار مزایا و کاربردهای مفید خود، می توانند خطرساز و تهدیدنماینده ظاهر شوند. آسیب و دغدغه ای که برای والدین و پدر و مادر بسیار مهم است و استرس زا می گردد.

خوش بختانه، این روزها تعداد زیادی اپ اندروید و آی او اس در فروشگاه های اپلیکیشن ها وجود دارد که می تواند مدت زمان استفاده از صفحه نمایش ها را محدود و بعضی سایت ها یا نرم افزارها را فیلتر و بلوکه کند.

پدر و مادرها می توانند با نرم افزارهای کنترل والدین روی وب گردی فرزندشان نظارت داشته باشند و مجموعه قوانین برای استفاده از اینترنت و سرویس های مختلف وضع نمایند.

در اینجا می خواهیم 10 نرم افزار برتر سال 2019 در حوزه کنترل والدین با رویکرد مناسب برای کاربردهای مختلف را معرفی کنیم:

بهترین اپلیکیشن رایگان کنترل والدین: Google Family Link

یک برنامه کامل و رایگان کنترل والدین برای پلتفرم های اندروید و iOS است. ضمن اینکه می تواند موقعیت فرزندان شما را در هر لحظه معین کند (البته برای دستگاه های اندرویدی)؛ می تواند اپ های استفاده شده را نیز ردیابی و گزارش دهد.

می توانید معین کنید فرزندتان در طول روز چه مدت زمانی از صفحه نمایش استفاده یا چه محتواهایی را مشاهده کند. راه اندازی و تنظیمات اولیه آن مقداری طول می کشد ولی پس از آن یک ابزار خارق العاده برای مدیریت فعالیت های بچه ها و فرزندان در فضای مجازی است (دانلود نسخه اندروید و iOS).

بهترین اپلیکیشن رایگان ردگیری کودک: KidLogger

KidLogger یک ردیاب کودک فوق العاده و ابزار کنترل والدین کامل برای افرادی است که نمی خواهند در ماه هزینه ای برای چنین اموری بپردازند.

این سرویس می تواند دستگاه اندرویدی، آی او اس، مک و ویندوزی فرزند شما را ردگیری و موقعیت آن را به گزارش کند یا مصرف اینترنت، وب گردی، مدت زمان استفاده از صفحه نمایش، تماس های تلفنی و غیره را مانیتور و به شما نشان دهد.

شما می توانید در این نرم افزار به طور خاص و موردی، مثلا، مدت زمان استفاده از بازی های ویدیویی را محدود کنید. همین طور، امکان بلوکه کردن بعضی از اپ ها یا رکورد چت های اسکایپ وجود دارد.

نسخه iOS در ردگیری موقعیت فرزند با محدودیت هایی روبرو است ولی پس از اینکه قابلیت اتصال به GPS را فعال کردید؛ می توانید روی گوگل مپس موقعیت کودکتان را ببینید و به طور آنلاین دنبال کنید (برای دانلود نسخه های مختلف این اپلیکیشن روی پلتفرم های مختلف به بخش دانلود سایت KidLogger مراجعه کنید).

بهترین اپلیکیشن نظارت والدین: Qustodio

یکی از محبوب ترین اپ های نظارت والدین است. این اپ در پلتفرم های مختلفی مانند آی او اس، اندروید، ویندوز، مک و حتی کیندل در دسترس است. والدین می توانند گزارش های روزانه ای درباره استفاده کودک از برنامه ها و مدت زمان آن ها بگیرند.

می توانند انواع فیلترهای پیشرفته محدودنماینده و کنترل نماینده محتوا را تعریف نمایند یا اینکه تایم اسکرین های انعطاف پذیری به برنامه بدهند. امکان انتخاب مرورگر های وب برای نظارت بر وبگردی وجود دارد (دانلود نسخه های مختلف از روی سایت Qustodio).

بهترین اپلیکیشن رایگان ردیاب گوشی تلفن همراه: PhoneTracker

برنامه PhoneTracker با استفاده از سرویس جی پی اس اسمارت فون های اندرویدی و iOS را ردگیری می نماید. یک برنامه کامل و رایگان ردیاب گوشی است و نصب آن بیشتر از چند ثانیه طول نمی کشد.

با دو کلیک می توان شماره تلفن اعضای خانواده یا دوستان را به نرم افزار اضافه و اطلاعات مربوط به آن ها را در داشبورد مشاهده کرد. وضعیت هر فرد اضافه شده در یک نقشه کوچک نشان داده می گردد ولی با ضربه زدن روی نقشه، باز شده و به طور کامل موقعیت آن نمایش داده خواهد شد. امکان بزرگنمایی یا کسب اطلاعات بیشتر درباره موقعیت افراد وجود دارد. (دانلود نسخه اندروید و iOS).

بهترین اپلیکیشن کنترل والدین اندروید: ESET

بسیاری از نرم افزارهای کنترل والدین روی اندروید اجازه استفاده از تمام ویژگی ها را به طور رایگان نمی دهند و شما باید مشترک شوید و هزینه بپردازید. ولی اپ ESET یک غافل گیری بزرگ در این زمینه است.

به راحتی این نرم افزار را دانلود و روی گوشی یا تبلت اندرویدی خود نصب کنید تا با مجموعه ای وسیع از ابزارها، امکانات و قابلیت ها برای مانیتور کودک، ایجاد محدودیت در استفاده از اپ ها یا نصب اپ جدید از روی گوگل پلی روبرو شوید.

اپلیکیشن ESET تمام ویژگی های یک برنامه کنترل والدین را دارد به اضافه اینکه می توانید روی چند دستگاه نصب و همگام سازی کنید. همین طور، می توانید گزارش های فعالیت کودک را روی وب سایت ESET نیز مشاهده کنید (دانلود نسخه اندروید).

بهترین اپلیکیشن تایم اسکرین: RealizD

یکی از بهترین اپلیکیشن ها در اندروید و iOS برای فهمیدن مدت زمان استفاده از اسمارت فون و اپلیکیشن ها!

نه تنها این اپ به طور دقیق و تحلیلی به شما می گوید در طول روز، هفته و ماه چقدر از دستگاه خود استفاده کردید؛ بلکه معین می نماید چند بار سراغ اسمارت فون یا تبلت خود رفتید و چه مدت زمانی میان هر بار مراجعه به دستگاه صرف شده است.

دانلود، نصب و استفاده از اپلیکیشن RealizD برای یک دستگاه رایگان است ولی اگر والدین می خواهند روی همه دستگاه های آن ها نصب گردد؛ باید عضو این سرویس شوند (دانلود نسخه اندروید و iOS).

بهترین مسدودنماینده محتوا: OpenDNS FamilyShield

یک سرویس رایگان است که مانع از دسترسی همه افراد به اینترنت شما می گردد. اما استفاده ویژه آن ها برای کنترل دسترسی بچه ها، فرزندان بزرگ تر و دیگران به بعضی محتواهای نامناسب روی اینترنت است.

هنگامی که برای اولین بار این سرویس را راه اندازی و تنظیم می کنید؛ به طور اتوماتیک تنظیمات امنیتی آن روی هر دستگاه اعضای خانواده اعمال شده و تفاوتی نمی نماید با اسمارت فون، تبلت یا کامپیوتر شخصی به اینترنت وصل شوند.

نکته مهم دیگر این است که OpenDNS FamilyShield یک اپلیکیشن قابل نصب روی دستگاه های اندرویدی یا iOS نیست؛ بلکه یک سرویس تحت وب رایگان است که می تواند دسترسی به محتواهای آنلاین را کنترل و محدود کند.

بهترین اپلیکیشن برای گیمرهای نینتندو سوئیچ: Nintendo Switch Parental Controls

اپ رایگان و اختصاصی شرکت نینتندو برای نصب روی دستگاه های اندرویدی و iOS است که به نینتندو سوئیچ متصل می شوند. این برنامه معین می نماید چه افرادی اجازه بازی دارند؛ چه بازی هایی را می توانند اجرا نمایند و چقدر بازی نمایند.

تمام اطلاعات به شکلی ساده و قابل فهم در این برنامه نمایش داده می شوند. مانیتور بازی های ویدیویی اجرا شده در آن بسیار راحت است و نظارت بر مدت زمان بازی بچه ها فوق العاده ساده می گردد.

قدرت واقعی این اپلیکیشن در محدودسازی مدت زمان استفاده از نینتندو سوئیچ طی روز است. با صرف چند ثانیه می توانید کنسول سوئیچ نینتندو را در زمان های خاصی مانند آخر شب قفل کنید (دانلود نسخه اندروید و iOS).

بهترین اپلیکیشن برای گیمرهای ایکس باکس: Microsoft Family Features

مایکروسافت مجموعه ای از ابزارهای رایگان کنترل والدین طراحی نموده است تا پدر و مادرها بتوانند نظارت کاملی روی فعالیت فرزندشان در ویندوز 10 و کنسول ایکس باکس داشته باشند.

این اپلیکیشن به طور دقیق معین می نماید هریک از اعضای خانواده چقدر می توانند آنلاین بازی نمایند و به چه بازی هایی دسترسی داشته باشند. همین طور، فیلترهایی دارد تا بچه ها در مرورگر وب مایکروسافت اچ یا اینترنت اکسپلورر وارد وب سایت های غیرمجاز نشوند.

البته، این ابزار مسدودنماینده شاید در ویندوز 10 زیاد کاربردی نباشد چون می توان از مرورگرهای وب دیگر استفاده کرد ولی در کنسول ایکس باکس مفیدتر است. پروفایل هریک از اعضای خانواده را می توان از روی وب سایت مایکروسافت یا اپلیکیشن ها تنظیم کرد (دانلود نسخه اندروید و iOS).

بهترین گزینه برای گیمرهای پلی استیشن: Family on PSN

پلی استیشن 4 یک اپلیکیشن مستقل برای کنترل فرزندان و مواردی مانند تعریف تایم اسکرین ندارد اما ویژگی ها و تنظیماتی در این کنسول بازی هست که اجازه می دهند والدین کنترل و نظارت بیشتری بر فعالیت فرزندان داشته باشند.

این تنظیمات در جهت Settings > Parental Controls/Family Management > Family Management قرار دارند. پس از فعال کردن این تنظیم، می توان تعریف کرد در طول روز چقدر از این کنسول استفاده شده و در بازه های چه ساعت هایی باشد.

افزون بر این، می توان رتبه بندی سنی برای بازی های ویدیویی، رسانه های دیجیتالی، دیسک های DVD و Blu-ray تنظیم کرد تا هر زمان بچه ها در خانه تنها بودند؛ شما آرامش داشته باشید.

منبع

منبع: یک پزشک
انتشار: 2 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 138

به "10 اپلیکیشن برتر کنترل والدین سال 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 اپلیکیشن برتر کنترل والدین سال 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید