کرونا از طریق هوا به چشم منتقل می شود؟

به گزارش انوار بلاگ، باشگاه خبرنگاران/ مسعود مردانی متخصص بیماری های عفونی، درباره تاثیرات ذرات معلق هوا در انتقال ویروس کرونا اظهار کرد: اگر چه روش های تاثیرگذار و مطمئنی برای مقابله با آلودگی هوا زمستانی وجود ندارد، اما باید حداقل تلاش کرد تا با شیوه های طبیعی بدن را محافظت کرده تا اثرات نامطلوب این شرایط را کاهش داد. متاسفانه آلودگی هوا برای ریه ها، پوست و به خصوص برای بچه ها بسیار مضر است بنابراین حتما باید تلاش کنید این اثرات منفی را تا حد امکان خنثی کنید.

کرونا از طریق هوا به چشم منتقل می شود؟

او افزود: در این دوره احتمال انتقال بیماری از فرد ناقل به سایرین کمتر از 3 درصد بوده که می تواند نکته مثبتی باشد. به جز راه دهان و تنفس راه دیگری که می تواند ویروس را به فرد دیگر انتقال دهد، پرتاب ذرات آلوده ویروس معلق به داخل چشم است. در این موقع حتما از عینک های طبی یا غیر طبی استفاده کرده تا جلو انتقال این نوع ویروس گرفته شود.

مردانی اعلام نمود: آلودگی هوا و ساکن ماندن ذرات معلق مضر هوا در شهرها موجب افزایش شیوع این بیماری می شود، لذا به افرادی که سابقه بیماری های عفونی، ریوی و تنفسی دارند توصیه می شود در این شرایط تا جایی که امکان دارد از منزل خارج نشوند، چراکه این افراد نیز در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند.

او شرح داد: افرادی هم که به کرونا ویروس مبتلا شدند، حتما اقدام به قرنطینه کردن خود در مراکز بهداشتی کنند. زیرا یکی از ویژگی های این بیماری انتقال سریع ویروس از فرد آلوده به افراد دیگر است. در این ایام همه هموطنان به طور مرتب دست و صورت خود را با صابون بشویند و دست آلوده را هرگز به چشمان خود نمالند.

مردانی تاکید کرد: به مردم توصیه می کنیم هشدارها و توصیه های پیشگیرانه پزشکان و متخصصان را جدی بگیرند تا به این بیماری که شباهت بسیاری نیز به سرماخوردگی دارد، مبتلا نشوند.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

gigablog.ir: گیگابلاگ | با سیستم مدیریت محتوای گیگابلاگ همه وبسایت دارن

منبع: همگردی
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 3063

به "کرونا از طریق هوا به چشم منتقل می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا از طریق هوا به چشم منتقل می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید