کتابخانه های سیار کتاب ها را به کتابخوان های روستایی می رسانند

به گزارش انوار بلاگ، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان قزوین گفت: با همکاری سپاه صاحب الامر(عج) قزوین اقدام به ساخت کتابخانه های سیار کردیم که این کتابخانه ها کتاب ها را به اهالی کتابخوان روستاهای محروم می رسانند.

کتابخانه های سیار کتاب ها را به کتابخوان های روستایی می رسانند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، فاطمه محمدبیگی با اشاره به محدودیت بودجه عمرانی نهاد کتابخانه های عمومی برای ساخت کتابخانه در نقاط دورافتاده و محروم استان اظهار کرد: در حال حاضر 10 روستا در پوشش کتابخانه های سیار هستند.

وی اضافه نمود: با توجه به اینکه رفت وآمد روستاییان به کتابخانه ها در شهرهای استان قزوین مستلزم انجام هزینه بالایی است، برای آسان کردن دسترسی کتابخوانان روستایی به کتاب خودروهایی توسط سپاه صاحب الامر(عج) در اختیار ما قرار گرفت که آنها را تبدیل به کتابخانه سیار کردیم و با آنها کتاب ها را میان اهالی روستاهای استان توزیع می کنیم.

محمدبیگی ایجاد عدالت در دسترسی به منابع مکتوب و کتابخانه ای را هدف مهم ایجاد کتابخانه های سیار دانست و ادامه داد: با توجه به اینکه استعدادهای ارزشمندی در روستاهای ما زندگی می کنند، کتابخانه های سیار کمک می کنند که این افراد از دانش روز بی بهره نمانند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 5443

به "کتابخانه های سیار کتاب ها را به کتابخوان های روستایی می رسانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتابخانه های سیار کتاب ها را به کتابخوان های روستایی می رسانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید