چهار میلیون تومان جریمه برای شکار کبوتر چاهی

به گزارش انوار بلاگ، عاملین شکار یک کبوتر چاهی در ابهر علاوه بر واریز ضرر و زیان محیط زیست، در دادگاه به پرداخت 42 میلیون و 500 هزار ریال جزای نقدی محکوم شدند.

چهار میلیون تومان جریمه برای شکار کبوتر چاهی

به گزارش انوار بلاگ به نقل از دیده بان محیط زیست ایران، تیرماه امسال نیروهای محیط زیست شهرستان ابهر حین گشت زنی در عرصه های طبیعی این شهرستان متوجه حضور دو شکارچی غیرمجاز شدند. محیط بانان جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شده و دو نفر را دستگیر کردند.

در بازرسی از متخلفین لاشه یک کبوتر چاهی و سه عدد فشنگ ساچمه زنی کشف و ضبط شد. اسلحه شکاری به کار رفته در شکار که احتمالا یک اسلحه قاچاق است توسط شکارچیان، جایی در طبیعت مخفی شده بود و کشف نشد. متهمین پس از تنظیم صورتجلسه جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی و سه روز نیز در بازداشت موقت بسر بردند.

متخلفین در تاریخ 99/4/10 مبلغ 500 هزار ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه دادند. در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری ابهر، دادگاه با استناد به گزارش ضابطین قضایی و محتویات پرونده، بزهکاری متهمین را محرز و مسلم دانست و آنان را به مجازات های زیر محکوم کرد:

متهم ردیف اول: 22/500/000 ریال جزای نقدی بابت شکار غیرمجاز جانوران وحشی، متهم ردیف دوم: 20 میلیون ریال جزای نقدی بابت حمل غیرمجاز سه عدد فشنگ ساچمه زنی و مصادره فشنگ ها به نفع دولت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 5415

به "چهار میلیون تومان جریمه برای شکار کبوتر چاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهار میلیون تومان جریمه برای شکار کبوتر چاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید