پوتین: همه جمهوری های شوروی سابق به ضرورت و مزیت اتحاد واقفند

به گزارش انوار بلاگ، رئیس جمهوری روسیه گفت: اتحاد کوشش ها بین جمهوری های سابق اتحاد جماهیر شوروی، مزیت های زیادی داشته و باعث افزایش قابلیت رقابت آنها شده است و این کشورها به تدریج بر ترس امکان احیای امپراطوری شوروی فایق آمده اند.

پوتین: همه جمهوری های شوروی سابق به ضرورت و مزیت اتحاد واقفند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه ایزوستیا، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه معتقد است که اتحاد کوشش های جمهوری های باقی مانده از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، امری طبیعی است که باعث افزایش قابلیت رقابت آنها در صحنه جهانی می گردد.

پوتین شب گذشته در برنامه تلویزیونی مسکو. کرملین. پوتین یادآور شد که این مسئله از سوی شرکای غربی ماکه مخالف همگرایی عمیق تر در فضای پس از شوروی سابق هستند، به خوبی درک می گردد.

وی شرح داد: آنها (غربی ها) مایل به رشد یا افزایش توانایی های رقبای خود نیستند، ولی ما خواستار این همگرایی هستیم، برای اینکه از این طریق رفاه مردم در همه جمهوری های سابق شوروی افزایش پیدا می کند. در این رابطه هیچ مسئله تعجب آوری وجود ندارد. ضمن اینکه ما هنوز در این راستا آنقدر که لازم بوده و می توانستیم کار انجام دهیم و در این عرصه موثرتر همکاری داشته باشیم، پیشرفت نکرده ایم.

رئیس جمهوری روسیه همچنین ابراز عقیده کرد که ترس از احیای مجدد امپراطوری عظیم شوروی در بین جمهوری های باقی مانده پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به تدریج در حال برطرف شدن است و همه این کشورها دیگر به خوبی درک می نمایند که متحد کردن کوشش ها به نفع همه جمهوری ها ست.

پوتین از جمله مزایای عظیم کشورهای مستقل شده پس از اتحاد جماهیر شوروی را زبان مشترک- روسی، روابط بسیار خوب بین قومی-نژادی، وجود زیرساختارهای مشترک حمل و نقل، انرژی و ارتباطات نامید که این مزیت ها در تمامی جمهوری های به خوبی درک می گردد.

به گفته وی ، در همه جای جهان کشورهایی که دارای ویژگی های یکسان و منافع مشترک هستند با ایجاد یک اتحاد و تشریک مساعی ، قابلیت رقابت خود را افزایش می دهند و چنین کوششی کاملاً طبیعی است.

لازم به یادآوری است که این مصاحبه کوتاه با رئیس جمهوری روسیه در ماه اکتبر سال 2019 ضبط شده بود، ولی یکشنبه شب برای نخستین بار در برنامه مستند مسکو. کرملین. پوتین از شبکه اول تلویزیون روسیه پخش شد.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

gigablog.ir: گیگابلاگ | با سیستم مدیریت محتوای گیگابلاگ همه وبسایت دارن

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 4208

به "پوتین: همه جمهوری های شوروی سابق به ضرورت و مزیت اتحاد واقفند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین: همه جمهوری های شوروی سابق به ضرورت و مزیت اتحاد واقفند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید