پنج ساله ای که هر سال زائر اربعین است

به گزارش انوار بلاگ، روایت قدم زدن در قافله عاشقی زمانی شنیدنی می گردد که بچه ها و خردسالان هم پا در راستا دلدادگی می گذارند.

پنج ساله ای که هر سال زائر اربعین است

به گزارش گروه رسانه های انوار بلاگ، همزمان با نواخته شدن آهنگ حرکت به وقت اربعین، زائران اعزامی رأس ساعت مقرر مقابل درب مقر اصلی موکب حاضر و با بدرقه خانواده ها راهی این سفر معنوی شدند؛ شوق زیارت، در نگاه تک تک این زائران هویدا بود بعضی زائر اولی بودند و بعضی هم برای چندمی ن بار این سفر را تجربه می کردند.

از ابتدای حرکت اتوبوس، خانواده ای که با دو فرزند خردسالشان در این کاروان حاضر شدند؛ نظرم را به خود جلب کردند؛ شیرین زبانی های زائر کوچکی که ادب در کلامش موج می زد؛ بهانه ای برای گگرددن باب این گفت وگو شد.

زائر خردسال گویا می دانست این راه دور و دراز، خاتمه زیبایی دارد ؛ هدف شیرینی که سختی مسافت طولانی راه را هم از یاد، می برد بنابراین وقتی از او پرسیدم خسته شدی ؟ در پاسخم گفت: هنوز تا کربلا راه زیاد است اما این سفر، خستگی ندارد!

نامش حسین بود و پنج ساله و پنج سال متوالی به همراه پدر و مادرش زائر پیاده اباعبدالله بودند البته سال جاری عمار هشت ماهه هم که کوچکترین عضو این خانواده بود به جمع خانواده پیوست و اربعینی شد؛ از گریه ها و بی قراری های ممتدش فهمیدم خسته و کلافه است ؛ البته صبر و حوصله مادرش در آرام کردنشان ستودنی بود.

برایم چرایی تحمل رنج این سفر مهم بود و اینکه چه قدر عشق و دلدادگی به مولایمان می توانست در یک زندگی آنقدر سایه بیافکند که مادر مشقت سفر را نادیده بگیرد آن هم

در ایامی که شاید بعضی با توجه به ناامنی های موجود، سفر به این نقطه را نوعی ریسک و یا دیوانگی محض تلقی نمایند.

مادرشان در توصیف این سفر زیارتی و پیاده روی اربعین، می گوید؛ وقتی یکبار به این سفر معنوی مشرف شوی دیگر نمیتوانی از آن دل بکنی و نیایی و جالب آنکه پیوستن به این

کاروان عاشقی برایت تبدیل به یک عادت قشنگ می گردد که در ایام خاص بیقرارتر و دلتنگ تر می نماید، آنقدر دلتنگ که شاید چیزی جز قرار دریافت در این جهت آرامت نکند ...

این مادر خود را خادم زائران کوچک امام حسین می داند و می گوید، خادمی این عشاق کوچک، سختی سفر را برایم شیرین می نماید.

برایم جالب بود بدانم خبرهایی که اخیراً از ناامنی کشور عراق به گوش می رسید مانع سفر خانوادگیشان به این سرزمین نشد که مادر گریزی به سفر سال قبل شان زد و گفت: عمار را هفت ماهه باردار بودم که در لیست دعوت شدگان قرار گرفتم حال دیگر عمار یک زائر هشت ماهه است و بی شک الگویش 6 ماهه سیدالشهداست بنابراین هیچ عاملی مانع حضورمان نمیشد.

وی می گفت: در آن موقعیت حساس، با توسل به امام حسین راهی این سفر شدم و سال جاری نیز با عمارم آمدم تا بگویم جابرهای بی قرار این جهت کم نیستند.

از وی درباره تاثیر این زیارت در تربیت فرزندانش پرسیدم که گفت: یکی از اصلی ترین رسالت والدین انتقال معارف و واقعیات ناب دین به فرزندان شان است که باید در وهله کنونی بارورتر شد.

مادر این دو زائر کوچک ادامه داد: ما به رسالت مان عمل می کنیم نه با تحمیل عقاید بلکه با نشان دادن راه و انتخاب جهت درست، چرا که اگر تربیت دینی به درستی به ژن ها تزریق گردد و تحمیلی برایش نباشد؛ همین بچه ها تبدیل به دلدادگان حسین می شوند و

نتیجه اش اشک ریختن پنج ساله برای روضه علی اصغر و سینه زدن پای منبر و تقلا برای حضور در زیارت اربعین می گردد

صحبت خاتمهی این مادر هم به نوبه خود شنیدنی بود؛ آن هنگام که می گفت: باید اربعینی باشی تا بفهمی هیچ چیزی مانع رسیدنت به این مرکز دلدادگی نمی گردد !

قدم های کوچکی که در قافله عشق پای می گذارند حامل پیغام های بزرگ هستند و

وقتی تربیت دینی به ژن ها تزریق گردد؛ پنج ساله ها هم در ایام اربعین بی قرار و دلتنگ اباعبدالله الحسین می شوند.

منبع:ایسنا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 500

به "پنج ساله ای که هر سال زائر اربعین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنج ساله ای که هر سال زائر اربعین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید