پخش مستقیم پرتاب استارشیپ به مریخ

به گزارش انوار بلاگ، مانند آزمایش های قبلی که البته همه چیز فقط تا ارتفاع چند صد متری پیش می رفت این بار نیز اسپیس اکس تلاش می کند، فرود فضاپیمای استارشیپ را نیز آزمایش کند.

پخش مستقیم پرتاب استارشیپ به مریخ

ایلان ماسک پیش تر ادعا کرده بود که استارشیپ می تواند تا اوایل سال 2024 بر ماه فرود بیاید

ایلان ماسک اعلام نمود که نخستین پرواز بزرگ آزمایشی موشک استارشیپ او به مریخ به صورت کامل و زنده مستقیم پخش خواهد شد. مدیرعامل اسپیس اکس می گوید ویدیوی این رخداد که انتظار می رود اواخر این ماه انجام شود حتی اگر موفقیت آمیز نباشد می تواند به هیجان و اشتیاق عمومی مردم برای سفر های فضایی دامن بزند.

او روز یکشنبه در توییت خود در پاسخ به آستین بارنارد یکی از علاقه مندان فضا که پرسیده بود آیا پرواز آزمایشی 15کیلومتری می تواند در کانال یوتیوب اسپیس اکس به صورت زنده پخش شود، نوشت: ممکن است یک پخش مستقیم کوتاه داشته باشیم.

به نظر می رسد احتمال عدم موفقیت و شکست فاجعه بار این آزمایش نمی تواند ایلان ماسک را از انجام آن منصرف کند. او در ادامه توییت خود اضافه می کند: خیلی چیز ها ممکن است بد پیش برود. او می گوید: ما تصاویر کامل را منتشر می کنیم. شما فریم به فریم هر آن چه که ما انجام می دهیم خواهید دید.

انتظار می رود نمونه اولیه SN8 استارشیپ دومین سری آزمایش های احتراق را در این هفته تکمیل کند تا اطمینان حاصل شود که همه سه موتور آن کامل و بدون اشکال عملیاتی هستند. اگر همه چیز موفقیت آمیز پیش برود، SN8 با دماغه مخروطی و بدنه آیرودینامیکی مجهز می شود و پس از آن تا ارتفاع 15 کیلومتری پرتاب شود.

مانند آزمایش های قبلی که البته همه چیز فقط تا ارتفاع چند صد متری پیش می رفت این بار نیز اسپیس اکس تلاش می کند، فرود فضاپیمای استارشیپ را نیز آزمایش کند.

استارشیپ با هدف احتمالی بردن انسان و محموله در حوالی منظومه شمسی توسعه پیدا کرده است. ایلان ماسک پیش تر ادعا کرده بود که استارشیپ می تواند تا اوایل سال 2024 بر ماه فرود بیاید، یعنی درست همان سالی که برنامه آرتمیس ناسا قصد دارد نخستین زن را به ماه بفرستد. هر چند که به نظر می رسد برنامه ریزی زمانی ماموریت های مریخ هنوز به شکل دقیق تعیین نیست، اما ماسک امیدوار است که سفر به مریخ در زمان حیاتش اتفاق بیفتد.

با این حال اوایل امسال اعلام کرده بود که نرخ سرعت پیشرفت کنونی کار ممکن است کمتر از آن باشد که این اتفاق را در زمان او محقق کند.

ماسک در تلاش برای سرعت بخشیدن به کار، پروژه استارشیپ اسپیس ایکس را در اولویت قبل از ماموریت کرودراگون و اینترنت ماهواره ای استارلینک قرار داده است. ماسک در یک ایمیل درون شرکتی ماه ژوئن گفته بود که توسعه نسل بعدی موشک ها نیازمند این است که به سرعت و به شدت شتاب پیدا کند.

منبع: ایندیپندنت

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

gigablog.ir: گیگابلاگ | با سیستم مدیریت محتوای گیگابلاگ همه وبسایت دارن

منبع: فرادید
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 6844

به "پخش مستقیم پرتاب استارشیپ به مریخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پخش مستقیم پرتاب استارشیپ به مریخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید