ورودی آب به سدهای تهران 20 درصد کاهش یافت

به گزارش انوار بلاگ، تهران (پانا) - مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه ای تهران از کاهش 20 درصدی ورودی سدهای تهران از ابتدای سال آبی در مقایسه با سال گذشته خبر داد.

ورودی آب به سدهای تهران 20 درصد کاهش یافت

به گزارش وزارت نیرو، محمد شهریاری گفت: در حال حاضر میزان ورودی سدهای پنجگانه استان تهران از ابتدای سال آبی 121.5 میلیون مترمکعب است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که 151 میلیون مترمکعب بود، 20 درصد کاهش را نشان می دهد.

وی همچنین اضافه نمود: حجم آب ورودی به مخازن سدهای امیرکبیر، لتیان، لار، طالقان و ماملو از ابتدای سال آبی تا به امروز (3 آذرماه) به ترتیب 30، 25، 25، 21 و 20 میلیون مترمکعب بوده است که به غیر از سدهای امیرکبیر و طالقان در سایر سدهای استان با کاهش حجم ورودی آب روبرو هستیم.

شهریاری به کاهش 104 میلیون متر مکعبی حجم ذخیره فعلی آب دریاچه سدهای تهران نسبت به زمان مشابه سال گذشته اشاره کرد و اضافه نمود: درحال حاضر میزان ذخیره آب در مخازن سدهای پنجگانه تهران 642 میلیون متر مکعب است که این میزان در سال گذشته 746 میلیون متر مکعب بوده است.

مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تأسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه ای تهران خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط فعلی حجم ذخیره آب در سدهای امیرکبیر، لتیان، لار، طالقان و ماملو نیز که به ترتیب 111، 40، 72، 255 و 163 میلیون متر مکعب است و با توجه به شرایط کرونایی حاکم در استان و تأثیر آن بر افزایش مصرف آب، از همشهریان خواهشمندیم که صرفه جویی و مصرف بهینه آب را همواره مدنظر داشته باشند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 7178

به "ورودی آب به سدهای تهران 20 درصد کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورودی آب به سدهای تهران 20 درصد کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید