نودشه برند گردشگری شهری استان کرمانشاه می گردد

به گزارش انوار بلاگ، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده و گزارشات منتشر شده، نودشه برند گردشگری شهری استان کرمانشاه می گردد.

نودشه برند گردشگری شهری استان کرمانشاه می گردد

جبار گوهری، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه در نشست با شهردار و اعضای شورای شهر نودشه اضافه نمود: شهرهای کرمانشاه، سنقر و نودشه در سطح استان دارای بافت مصوب تاریخی هستند که به لحاظ جاذبه های بصری نودشه گل سرسبد شهرهای استان کرمانشاه است.

وی گفت: پس از ثبت جهانی منظر طبیعی اورامانات ما باید در پی برندسازی و معرفی جاذبه های شاخص این منطقه باشیم.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه ادامه داد: در منطقه اورامانات شهر نودشه با توجه به بافت منحصر بفرد آن و جاذبه های بصری طبیعی بسیار این قابلیت را دارد که به عنوان برند گردشگری شهری استان کرمانشاه معرفی گردد.

گوهری توضیح داد: در این برندسازی مردم باید نقش و همراهی ویژه ای داشته باشند تا بتوانند به عنوان بهره برداران اصلی این مهم به حفظ و احیای بافت تاریخی شهر یاری نمایند.

وی اضافه نمود: شورای شهر و شهرداری به عنوان نماینده مردم باید به ما یاری نمایند تا این اتفاق مهم را با احیای بخشی از بازار تاریخی شهر نودشه رقم بزنیم.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه اعتبارات سال جاری پایگاه جهانی منظر فرهنگی اورامانات را در شهر نودشه متمرکز نموده ایم، توضیح داد: اجرایی شدن این پروژه منوط به این است که فعل خواستن در اینجا چقدر وجود دارد و مردم به چه مقدار پای کار هستند.

او گفت: اگر کار درست پیش برود برای طرف ها برد - برد خواهد بود، از سویی بافت تاریخی احیا شده است و مردم با استقبال از اجرای طرح به منافع اقتصادی پایدار دست پیدا می نمایند و از سوی دیگر منابع اقتصادی پایداری برای شهرداری نودشه ایجاد می گردد.

گوهری در سرانجام تاکید نمود: باتوجه به اینکه نودشه به عنوان شهر ملی گیوه در دل ثبت جهانی اورامانات قرار گرفته است، میتوان با ساماندهی بازارچه صنایع دستی مناسبی برای آن این شهر را به برند صنایع دستی در کشور نیز تبدیل کرد.

منبع: همگردی
انتشار: 15 بهمن 1400 بروزرسانی: 15 بهمن 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 12432

به "نودشه برند گردشگری شهری استان کرمانشاه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نودشه برند گردشگری شهری استان کرمانشاه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید