نفت خام سنگین مهمان بورس می گردد

به گزارش انوار بلاگ، اطلاعیه نخستین عرضه نفت خام سنگین شرکت ملی نفت ایران در رینگ بین الملل بورس انرژی برای تاریخ سه شنبه، 10 اردیبهشت 1398 منتشر شد.

نفت خام سنگین مهمان بورس می گردد

به گزارش ایسنا، پس از آنکه وزارت نفت با هدف تنوع در روش های فروش نفت اقدام به عرضه نفت خام سبک و پس از آن میعانات گازی در رینگ بین المللی بورس انرژی کرد، قرار است این بار نفت خام سنگین مهمان بورس انرژی گردد. بر این اساس اطلاعیه نخستین عرضه نفت خام سنگین شرکت ملی نفت ایران در رینگ بین الملل بورس انرژی با قیمت پایه 63 دلار و 51 سنت برای هر بشکه توسط شرکت ملی نفت منتشر شد.

شرایط عرضه مانند عرضه نفت خام سبک است. امکان واریز پیش پرداخت 6 درصد به صورت ارزی فراهم است و برای تسویه باقیمانده وجه المعامله، خریداران می توانند از سازوکارهای ارزی مورد تأیید شرکت ملی نفت ایران استفاده نمایند. همچنین خریداران می توانند تا 4 ماه پس از انجام معامله محموله را تحویل بگیرند و تحویل محموله در سایر مناطق منوط به تأیید شرکت ملی نفت ایران امکان پذیر است.

علاوه بر این، در صورت درخواست خریداران امکان تحویل محموله به صورت زمینی از مخازن نفت پالایشگاه تبریز نیز امکان پذیر شده است.

براساس این گزارش، بیستم فروردین ماه بود که نفت خام برای نخستین بار در سال جدید در رینگ بین المللی بورس انرژی عرضه شد و برای پنجمین بار از هشت مرتبه ای که این فرآیند اتفاق افتاده بود، بی مشتری ماند. میعانات گازی هم سرنوشتی مشابه نفت خام داشتند و زمانی که در 27 فروردین ماه برای چهارمین مرتبه در بورس انرژی عرضه شد، باز هم همانند سه دوره قبل مشتری نداشت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 تیر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 30

به "نفت خام سنگین مهمان بورس می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفت خام سنگین مهمان بورس می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید