نخستین محموله ژاپن به ایستگاه فضایی ارسال شد

به گزارش انوار بلاگ، آژانس فضایی ژاپن اعلام نمود: موشک فضایی H-IIB ساخت این کشور به سوی ایستگاه فضایی بین المللی ارسال شد تا محموله ای را به فضانوردان حاضر در این ایستگاه برساند.

نخستین محموله ژاپن به ایستگاه فضایی ارسال شد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی انوار بلاگ به نقل از اسپیس، آژانس فضایی ژاپن (JAXA) گفت: موشک فضایی H-IIB ساخت این کشور به سوی ایستگاه فضایی بین المللی ارسال شد تا محموله ای را به فضانوردان حاضر در این ایستگاه برساند.

موشک فضایی H-IIBحامل کپسول فضایی باری تمام رباتیک به نام HTV-8 است که برای نخستین بار محموله ای از سوی کشور ژاپن را برای فضانوردان این ایستگاه ارسال می نماید.

موشک فضایی ژاپن در حالی روز گذشته به سوی ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب شد که آژانس فضایی شرایط تماشای زنده آن را فراهم نموده بود.

براساس اخبار منتشر شده این موشک از مرکز فضایی تانگاشیما در جنوب ژاپن به سوی ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب شد و حامل 4 تن محموله برای 6 فضانورد حاضر در این ایستگاه بوده است.

این کپسول فضایی برای یک مأموریت یک طرفه مورد استفاده قرار می گیرد و در سرانجام پس از دریافت محموله زباله و مواد غیرضروری درون ایستگاه فضایی در جو کره زمین سوزانده و از بین می رود.

اگر همه چیز خوب پیش برود، HTV-8 در اوایل شنبه (14 سپتامبر) به ایستگاه فضایی می رسد تا توسط فضانوردان با استفاده از بازوی رباتیک این ایستگاه محموله ها برداشت شوند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 221

به "نخستین محموله ژاپن به ایستگاه فضایی ارسال شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین محموله ژاپن به ایستگاه فضایی ارسال شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید