میکروب های روده در ابتلا به اوتیسم دخالت دارند

به گزارش انوار بلاگ، نتیجه یک مطالعه که در چین انجام شد، نشان می دهد که اختلال طیف اوتیسم با تعادل نداشتن در میکروبیوم روده مرتبط است.

میکروب های روده در ابتلا به اوتیسم دخالت دارند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، اوتیسم نوعی اختلال رشد عصبی است که ممکن است تحت تأثیر عوامل محیطی و یا ژنتیکی ایجاد گردد. پیش از این مطالعات نشان داده اند که معمولا عدم تعادلی در میکروب های روده بچه ها مبتلا به اوتیسم مشاهده می گردد.

اکنون محققان دانشگاه پکن و انستیتوی ژنومیک پکن که زیر نظر آموزشگاه علوم چین کار می نماید، استراتژی جدیدی برای تجزیه و تحلیل های متاژنومی ارائه دادند که در آن آنها نمونه میکروب های روده بچه ها اوتیسمی را با نمونه میکروب های روده بچه ها سالم که سابقه متابولیکی (سوخت و سازی) مشابه داشتند، مقایسه کردند.

محققان توالی متاژنومیک 79 نمونه از بچه ها مبتلا به اوتیسم و بچه ها سالم را انجام دادند و مسیرهای متابولیکی میکروب های روده مرتبط با اوتیسم را شناسایی کردند.

این مطالعه نقایصی را در آنزیمهای سم زدا و مسیرهای سم زدایی بچه ها مبتلا به اوتیسم نشان داد. الگوهای تشخیصی مبتنی بر این آنزیم های سم زدا می توانند افراد مبتلا به اوتیسم را با دقت بالا از گروه کنترل متمایز سازند.

این پژوهش مکانیزیم های مهمی را در رابطه با نحوه درگیری میکروب ها در مکانیزیم ابتلا به اوتیسم شناسایی نموده است. نتایج این مطالعه زمینه را برای ابداع استراتژی های جدید برای مداخله پزشکی در اوتیسم هموار می سازد.

اوتیسم یا درخودماندگی یک بیماری پیچیده عصبی - رفتاری است که شامل اختلال در تعاملات اجتماعی، رشد کلامی و مهارت های ارتباطی همراه با رفتارهای سخت و تکرار شونده است و به دلیل گستردگی علایم، آن را اختلال طیف اوتیسم می نامند. این بیماری اختلال در طیف وسیعی از علائم و مهارت ها را در سطوح مختلف شامل می گردد.

درجات مختلف این بیماری می تواند از یک اختلال ساده که تا حدودی زندگی طبیعی بیمار را محدود می کند، تا یک ناتوانی شدید که به مراقبت های اساسی احتیاج دارد، گستردگی داشته باشد. بچه ها مبتلا به اوتیسم در برقراری ارتباط مشکل دارند و قادر به فهم افکار و احساسات دیگران نیستند، بنابراین در بیان احساسات خود به وسیله کلمات، رفتارها، حالات صورت یا لمس کردن دچار مشکل هستند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 7055

به "میکروب های روده در ابتلا به اوتیسم دخالت دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میکروب های روده در ابتلا به اوتیسم دخالت دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید