معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی: توسعه و بهره برداری از مناطق گردشگری به بخش خصوصی واگذار می گردد

به گزارش انوار بلاگ، معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: توسعه و بهره برداری از مناطق گردشگری به بخش خصوصی واگذار می گردد.

معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی: توسعه و بهره برداری از مناطق گردشگری به بخش خصوصی واگذار می گردد

حسین اربابی معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، دوشنبه 28 آبان در سفر به استان آذربایجان غربی افزود: امروز بحث گردشگری و بوم گردی یکی از محورهای توسعه در مناطق مختلف کشور بوده و این سازمان برای توسعه و بهره برداری بیشتر از این مناطق آنها را به بخش خصوصی واگذار می نماید.

او افزود: در روستاهای هدف گردشگری نیز تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان طرح های گردشگری واگذار می گردد و در این زمینه هیچ محدودیت خاصی وجود ندارد.

اربابی گفت: حاشیه سدها و منابع آبی نیز می تواند به مناطق گردشگرپذیر تبدیل گردد و این سازمان درصدد تهیه برنامه ای جامع و کامل برای این مناطق است.

معاون توسعه و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان نمود: یاری های فنی و اعتبارات این سازمان محدود است و سعی می گردد اگر در طرحی راه های دسترسی به مناطق گردشگری بخشی از پروژه باشد، هزینه های آن در قالب طرح و از یاری های فنی و اعتباری سازمان تامین گردد.

او با اشاره به اینکه حفاظت از میراث فرهنگی و مناطق باستانی یکی از وظایف این سازمان است، افزود: برای امنیت و حفاظت از این مناطق نیروی لازم تامین شده و با هرگونه تخریب و تصرف در این مناطق به صورت جدی برخورد می گردد.

اربابی افزود: ضابطین قانونی میراث فرهنگی با تمام توان این مناطق باستانی و تاریخی را در برابر حفاری های افراد سودجو و تخریب آنها بر اثر عوامل طبیعی حفاظت می نمایند.

معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به همراه جمشید انصاری، معاون رییس جمهوری و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور در قالب سفر کاروان تدبیر و امید به آذربایجان غربی به شهرستان سردشت سفر نموده است.

منبع: سازمان میراث فرهنگی
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 238

به "معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی: توسعه و بهره برداری از مناطق گردشگری به بخش خصوصی واگذار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی: توسعه و بهره برداری از مناطق گردشگری به بخش خصوصی واگذار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید