مسیرهای تازه پیاده روی و دوچرخه سواری در جنوب غربی ترکیه ایجاد خواهد شد

به گزارش انوار بلاگ، اگر از علاقمندان به طبیعت گردی هستید و دوست دارید مقصد بعدی گردشگری شما، محیطی با منظره ها دست نخورده و مسیرهای مختص پیاده روی و دوچرخه سواری باشد، ترکیه را هم به لیست خود اضافه کنید.

مسیرهای تازه پیاده روی و دوچرخه سواری در جنوب غربی ترکیه ایجاد خواهد شد

مجموعه نوی از راستاهای زیبا برای پیاده روی و دوچرخه سواری در بخش جنوب غربی ترکیه در حال آماده شدن است که بعد از آماده شدن، انگیزه بیشتری به این افراد برای مسافرت به ترکیه خواهد بخشید.

مجموعه راه های اکو ترایل (ECO Trails) در اطراف شهرهای دالامان، اورتاجه و کویجی قیز در استان موغله ساخته می گردد. این راه ها، جاده های دوردست جنوب غربی ترکیه به نام کاریان ترایل (Carian Trail) را به غرب و جاده لایسیان وی (Lycian Way) را به شرق متصل می نمایند.

ایده ساختن این راه ها، زاییده افکار مورات دمیرچی است که یکی از افراد بومی منطقه است و می خواهد پیاده روی و دوچرخه سواری را در این منطقه افزایش بدهد و در عین حال، کاری کند که گردشگری تاثیر منفی روی زیبایی های طبیعی منطقه نگذارد.

این راه ها، سه راستا اصلی را شامل می شوند: یک گذرگاه کوهستانی، یک جاده ساحلی و یک راه میانی. آن ها از میان خیلی از منظره ها مهم و زیبای منطقه، مانند ساحل ایزتوزو و دلتای دالیان (Dalyan delta)، عبور می نماید.

مورات می گوید:

تمرکز اصلی این راه ها روی زیست بوم غنی منطقه است که شامل ساختار پیچیده تالاب ها، دریاچه ها، رودخانه ها، ساحل ها، جنگل های شیرین ژد و گونه های بومی و گونه های در معرض خطری است که تحت محافظت قرار گرفته اند. چون این منطقه، اولین منطقه رسمی ویژه و محافظت شده ترکیه است، با خودم فکر کردم که این راه ها باید اکوتوریسم منطقه را ارتقا بدهند واین فرصت را به علاقه مندان بدهد که در دل طبیعت نسبتا دست نخورده منطقه به پیاده روی و دوچرخه سواری بپردازند و لذت ببرند.

برخی از قسمت های این راه شامل همان راه هایی هستند که از قبل در این منطقه وجود داشت؛ ولی بخش زیادی از آن به صورت نو طراحی و راه اندازی می شوند. مورات و تیم او همه راستاها را با رنگ های مختلف مشخص نموده اند؛ راستاهای پیاده روی به رنگ زرد و راستاهای دوچرخه سواری با رنگ قرمز نشان داده شده اند. برخی از نقاط در امتداد راستاها مشخص شده اند که گزینه هایی برای یک راه آسان تر یا مشکل تر را به گردشگران نشان می دهند. راستاهای دوچرخه سواری کامل شده اند؛ ولی بخش های مربوط به پیاده روی هنوز به طور کامل مشخص نشده اند؛ این کار تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

این جاده ها طی یک رویداد رسمی در در ساحل ایزتوزو در 14 اکتبر افتتاح خواهند شد. نقشه همه راستاها را می توان به صورت رایگان از وب سایت اکو ترایل دانلود کرد. ترجمه انگلیسی آن نیز تا پایان نوامبر آماده خواهد شد. کتاب راهنما و اپلیکیشن پیاده روی تا پایان اکتبر منتشر خواهد شد.

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 7 فروردین 1401 بروزرسانی: 7 فروردین 1401 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 12934

به "مسیرهای تازه پیاده روی و دوچرخه سواری در جنوب غربی ترکیه ایجاد خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسیرهای تازه پیاده روی و دوچرخه سواری در جنوب غربی ترکیه ایجاد خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید