فوران بزرگ سیاه چاله ای به سمت زمین می آید!

به گزارش انوار بلاگ، سیاهچاله های پرجرم که فعالانه تغذیه می نمایند، از جمله سیاهچاله ای که در دست است، به وسیله ماده ای به نام دیسک های برافزایشی احاطه شده اند که در طول زمان به تدریج آنها را تغذیه می نمایند.

فوران بزرگ سیاه چاله ای به سمت زمین می آید!

به گزارش خبرآنلاین؛ بعضی از موادی که آنها نمی بلعند سپس به سمت قطب های خود راهنمایی می گردد، جایی که متعاقباً با سرعت نزدیک به نور یا نسبیتی به بیرون منفجر می گردد. این تابش الکترومغناطیسی بسیار پرانرژی و بسیار درخشان خواهد بود. این رویدادها به عنوان بلازار شناخته می شوند.

این بلازار که Markarian 421 نامگذاری شده و در صورت فلکی دب اکبر قرار گرفته است، با کاوشگر قطب سنجی پرتو ایکس ناسا (IXPE) که در دسامبر 2021 پرتاب شد، مشاهده شد. قطبی شدن این جریان یک شگفتی را برای اخترشناسان آشکار کرد و نشان داد که بخشی از جت که در آن ذرات در آن شتاب می گیرند، محل میدان مغناطیسی با ساختار مارپیچ نیز است.

جریان های بلازار می توانند میلیون ها سال نوری در فضا امتداد داشته باشند، اما مکانیسم هایی که آنها را پرتاب می نمایند هنوز به خوبی شناخته نشده اند. با این حال، این اکتشافات تازه پیرامون فوران مارکاریان 421 می تواند تا حدودی این پدیده کیهانی شدید را روشن کند.

منبع: فرارو
انتشار: 4 مرداد 1402 بروزرسانی: 4 مرداد 1402 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 19078

به "فوران بزرگ سیاه چاله ای به سمت زمین می آید!" امتیاز دهید

1 کاربر به "فوران بزرگ سیاه چاله ای به سمت زمین می آید!" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوران بزرگ سیاه چاله ای به سمت زمین می آید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید