علی ترابی: امیدوارم نبودنم تلنگری باشد

به گزارش انوار بلاگ، علی ترابی در مراسم تودیع از مدیریت دفتر موسیقی گفت: در راستای منافع موسیقی به نقطه ای رسیدم که ممکن است نبودنم در دفتر موسیقی، یاری به موسیقی باشد. امیدوارم این امر تلنگری باشد تا حریم موسیقی بهتر رعایت گردد و هنرمندان بیشتر اعتماد نمایند که مدیران کنار هنرمندان هستند و با هم برای اعتلای هنر کوشش نمایند.

علی ترابی: امیدوارم نبودنم تلنگری باشد

به گزارش انوار بلاگ، تکریم و معارفه مدیر کل پیشین و فعلی دفتر موسیقی، عصر چهارشنبه اول خردادماه در معاونت امور هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار گردید.

در این جلسه، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اهدای لوح، از خدمات علی ترابی قدردانی و حکم محمد اله یاری؛ مدیر کل دفتر موسیقی و مرتضی نیک نژاد؛ سرپرست دفتر آموزش و توسعه فعالیتهای فرهنگی و هنری را به آنان اعطا کرد.

سید مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه، با قدردانی از علی ترابی گفت: ترابی در 14 ماه فعالیت، به عنوان مدیر کل دفتر موسیقی زحمت کشید و پس از این در کنار ما خواهد بود و در حوزه دیگری که مورد علاقه او است در مجموعه معاونت امور هنری از خدماتشان بهره می گیریم.

حسینی در ادامه گفت: محمد الهیاری فومنی هم در مدتی که در دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری حضور داشت؛ توانست تحولی در این اداره کل ایجاد کند؛ آموزش هنر رکن اصلی هنر است و اگر هنر در جامعه ای بالنده است به خاطر چگونگی آموزش هنر است. موسیقی، در کشور شرایط سختی دارد و اداره امور هنری سخت است. امیدواریم که الهیاری در این مسوولیت پیروز باشد.

علی ترابی در این جلسه گفت: پیش از اینکه به عنوان مدیر کل دفتر موسیقی فعالیت کنم، شناختی از آقای حسینی نداشتم اما در این مدت 14 ماه حضور در دفتر موسیقی از حمایت معاون هنری برخوردار بودم که از ایشان و وزیر محترم به خاطر حمایت ها قدردانی می کنم. شیوه کار در این مدت، در دفتر موسیقی، اعتماد به اهالی هنر بود و تا حد امکان در این جهت حرکت کردم. شوراهایی که کارایی نداشتند را با احترام به هنرمندان و استادان موسیقی، تعطیل کردیم و روند صدور مجوز تحول پیدا کرد. اما در راستای منافع موسیقی به نقطه ای رسیدم که ممکن است نبودنم در دفتر موسیقی، یاری به موسیقی باشد. امیدوارم این امر تلنگری باشد تا حریم موسیقی بهتر رعایت گردد و هنرمندان بیستر اعتماد نمایند که مدیران کنار هنرمندان هستند و با هم برای اعتلای هنر کوشش نمایند.

او ادامه داد: خوشحالم آقای الهیاری که در یک سال گذشته جلسات متعددی در کنار هم بودیم و تعامل و روحیه همراهی با هنرمندان دارد برای این مسوولیت انتخاب شد و امیدوارم با حمایت های معاون امور هنری، گام های مؤثرتری بردارد.

ترابی همچنین از خدمات و زحمات همکارانش در دفتر موسیقی تشکر کرد.

محمد الهیاری فومنی، مدیر کل دفتر موسیقی نیز در این جلسه، گزارشی از فعالیت های دفتر آموزش و توسعه فعالیتهای فرهنگی هنری ارایه کرد و گفت: هر چند نگاه جدی به آموزش هنر در سیاستگذاری کلان وجود ندارد اما معاونت هنری توجه جدی به آموزش هنر دارد و در این مدت، طرح ها و برنامه هایی در راستای آموزش هنر دنبال شد. همچنین در جلسات شورای مرکزی نظارت برآموزشگاه های آزاد هنری که اعتماد و سپردن امور به اهل هنر بود، آقای ترابی حضور جدی داشت و جلسات مشترکی با هم داشتیم و از او آموختم و از تجربه و نظرات ایشان قطعاَ استفاده می کنم. آقای نیک نژاد، معاون دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری از افراد باسابقه در این دفتر است که امیدواریم در دوره سرپرستی پیروز باشد.

مرتضی نیک نژاد، سرپرست دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری نیز در این جلسه گفت: از اعتماد معاون محترم هنری و آقای الهیاری ممنونم و امیدوارم بتوانم با همراهی همکاران اقدامات و طرح هایی را که در دفتر آموزش شروع شده است، تداوم دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 54

به "علی ترابی: امیدوارم نبودنم تلنگری باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی ترابی: امیدوارم نبودنم تلنگری باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید