شیخ آبی ها دل همه را ربود

به گزارش انوار بلاگ، واکنش ها بعد از حضور شیخ دیاباته در یک برنامه تلویزیونی نشان داد تا چه اندازه عامه فوتبال دوستان بیان چنین ادبیاتی از زبان یک فوتبالیست را غریب و نامأنوس می دانند که اینگونه در برابر اظهارات مهاجم استقلال به وجد می آیند. اظهارات شیخ به حدی تأثیرگذار بود که بازخورد اینستاگرامی مجید جلالی را برانگیخت و حتی هواداران باشگاه رقیب نیز به مدح و ستایش این فوتبالیست مالیایی الاصل پرداختند و او را ستودند.

شیخ آبی ها دل همه را ربود

شاید اشکال از نوع دیدگاه ما به دنیای پیرامون باشد و شاید هم رفتار های نامناسبی که گاه و بیگاه از برخی فوتبالیست های خارجی و داخلی دیده ایم که اینگونه در مقابل جملات ساده، اما انسان محبت آمیز و مؤدبانه یکی از همین دسته مردان به وجد می آییم. فوتبالیست ها در این سال ها با رفتار های دوگانه، متضاد و گاهاً مصاحبه های تند و غیرمحترمانه و حتی زیر پا گذاشتن مفاد قرارداد های فی مابین خود با باشگاه، فضایی برای مان پدید آورده بودند که تصور می کردیم همه آن ها که وارد این حرفه می شوند خلق و خویی یکسان دارند و شهرت و ثروت اثرات سوئی در رفتار ها و منش آن ها می گذارد و هرگز مسائل اخلاقی و انسانی را در نظر نمی گیرند، اما شیخ با جملات دل انگیزی که در یک مصاحبه تلویزیونی به کار برد به ما آموخت که در دنیای فوتبال هنوز انسان هایی از جنس او هستند که در اوج شهرت و ثروت اینگونه به قوانین اخلاقی پایبندند و می توانند با کلام خود همه را به تحسین وا دارند.

دیاباته در عصری که فوتبالیست ها را انسان هایی مغرور، غیرقابل تحمل و عمیقاً از خودراضی می پندارند به همه فهماند که می شود پای صحبت های یک بازیکن حرفه ای نشست و از جمله به جمله ای که به زبان جاری می کند لذت برد و او را مورد ستایش قرار داد.

دیاباته آنجا بیشتر خود را در دل شنوده ها و بیننده های مصاحبه اش جا کرد که با وجود ناآشنایی با امیر قلعه نویی، اما برای این مربی آرزوی سلامتی کرد. شاید این رفتار را اگر فوتبالیست های ایرانی انجام می دادند تصور می شد برای خوش خدمتی است، اما شیخ بی آنکه شناختی از امیر قلعه نویی داشته باشد تنها به سبب سوابق این مربی در فوتبال ایران و باشگاه استقلال برایش آرزوی سلامتی کرد؛ کاری که حتی باشگاه استقلال در روز تقابل با سپاهان انجام نداد و حتی یک بنر ساده به جهت آرزو برای سلامتی سرمربی سال های دور خود به ورزشگاه نیاورد تا مورد نقد استقلالی ها هم قرار بگیرد! به هر حال خوب است گاهی با دیدن چنین مصاحبه هایی به یاد بیاوریم اخلاق در زندگی رکن اساسی و ابدی است و هر انسانی در هر جایگاهی ابتدا باید به یکسری اصول جوانمردانه پایبند باشد و حتی در وادی کلام هم که شده با چنین ادبیاتی به همه بفهماند که الگو های رفتاری جامعه در هر جایگاه و منزلتی یکسان است و این انسانیت و پایبندی به برخی اصول است که ماندگاری ایجاد می کند.

شیخ دیاباته حالا تصویر تازه ای از یک فوتبالیست را برابرمان قرار داده است تا شاید او الگویی باشد برای دیگر بازیکنان که اولاً به اخلاقیات پایبند باشند و در وهله بعد فن درست مصاحبه کردن را بدانند تا باشگاه ها ناچار به ممنوع المصاحبه کردن بازیکنان نشوند. بدون شک اگر بازیکنان در هر جایگاهی همچون دیاباته لب به سخن می گشودند هیچ باشگاهی بازیکنانش را از مصاحبه با رسانه ها منع نمی کرد و از اظهاراتش واهمه به دل راه نمی داد.

منبع: ایلنا

منبع: فرارو
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 5514

به "شیخ آبی ها دل همه را ربود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیخ آبی ها دل همه را ربود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید