مقاصدی که برای سفر انفرادی بانوان مناسب هستند

به گزارش انوار بلاگ، سفر انفرادی برای زنان فرصتی عالی برای کشف خود، تجربه فرهنگ های جدید و ایجاد خاطرات ماندگار است. با این حال، انتخاب مقصد مناسب برای سفر انفرادی زنان مهم است. در این مقاله، به معرفی چند مقصد امن و جذاب برای سفر انفرادی زنان می پردازیم.

مقاصدی که برای سفر انفرادی بانوان مناسب هستند

برای دریافت مشاوره و خدمات تخصصی گردشگری و سفر به سراسر دنیا با bestcanadatours.com مجری مستقیم تورهای مسافرتی و گردشگری همراه باشید.

نکات مهم هنگام انتخاب مقصد سفر انفرادی زنان

هنگام انتخاب مقصد سفر انفرادی، زنان باید به موارد زیر توجه کنند:

 • امنیت: مهم‌ترین فاکتور هنگام انتخاب مقصد سفر انفرادی زنان، امنیت است. مقصد انتخابی باید از نظر سیاسی و اجتماعی امن باشد و نرخ جرم و جنایت در آن پایین باشد.
 • فرهنگ: آشنایی با فرهنگ مقصد سفر، به خصوص برای زنان، بسیار مهم است. زنان باید مطمئن شوند که با فرهنگ مقصد سفر احساس راحتی می‌کنند و پوشش و رفتار آن‌ها مورد پذیرش مردم محلی قرار می‌گیرد.
 • زبان: اگرچه می‌توان با زبان انگلیسی در بسیاری از کشورها سفر کرد، اما آشنایی با زبان محلی می‌تواند تجربه سفر انفرادی را بسیار لذت‌بخش‌تر کند.
 • هزینه‌ها: هزینه‌های سفر باید با بودجه فرد متناسب باشد. هنگام انتخاب مقصد سفر، باید هزینه‌های بلیط هواپیما، اقامت، غذا، حمل و نقل و فعالیت‌ها را در نظر گرفت.

نروژ (Norway)

کشور نروژ علاوه بر آوازه دنیای که بخاطر وایکینگ ها دارد، به دلیل اینکه یک مقصد گردشگری ایمن و محبت آمیز بوده نیز شهرت پیدا نموده است؛ دو عنصر مهمی که برای خانم های گردشگر، بویژه آن ها که تنها سفر می نمایند، بسیار اهمیت دارند. کشورهای اسکاندیناوی همواره در همه فهرست های مربوط به کیفیت زندگی و درصد شادمانی و خوشبختی، درصدر قرار می گیرند. مردم نروژ بویژه بسیار پذیرا و میهمان نواز هستند و به فرهنگ خود افتخار می نمایند. به نظر می رسد از اینکه به گردشگران یاری نمایند، آدرس را نشان بدهند یا پیشنهادی ارائه نمایند شادمان به نظر می رسند. بیشتر آن ها انگلیسی صحبت می نمایند و بعضی از آن ها به زبان های دیگر نیز تسلط دارند؛ بنابراین ارتباط برقرار کردن در این مورد از مقاصد مناسب برای سفر انفرادی زنان مشکل بزرگی به شمار نمی رود. علاقمندان به طبیعت از گشت و گذار در گلوگاه های افسانه ای نروژ، یخچال های طبیعی فوق العاده، تماشای نورهای شمالی و بازدید از 21 پارک ملی موجود در این کشور لذت خواهند برد. آن هایی که به سفر شهری علاقه دارند نیز می توانند از شهرهای تاثیرگذار و تماشایی اسلو Olso، برگن Bergen، استاوانگر Stavanger و ترومسو Tromso دیدن نمایند و از یکی از بهترین مقاصد برای سفر انفرادی زنان لذت ببرند.

ژاپن (Japan)

ژاپن یکی دیگر از مقاصد مناسب برای سفر زنان است. این کشور دارای جذابیت آسیایی بوده، اما در عین حال بسیار تمیز است، مردم بسیار مودبی دارد، همه چیز در آن با کارآمدی و نظم اداره می گردد که همه این ها برای کشوری با این همه جمعیت، واقعا خارق العاده است. سیستم حمل و نقل عمومی این مورد از مقاصد مناسب برای سفر انفرادی زنان، هم در نواحی شهری و هم در نواحی روستایی بسیار آسان و قابل دسترس هست. اختلاف زبانی در این کشور می تواند یک چالش بزرگ باشد؛ اما این چالش هم بخشی از ماجراجویی سفر به این کشور باستانی به شمار می رود. بیشتر ژاپنی ها از اینکه شما سعی کنید به زبان آن ها سخن بگویید، شادمان و هیجان زده می شوند و بسیاری از آن ها بدشان نمی آید انگلیسی خود را با شما تمرین نمایند. اگر به طور اتفاقی گم شوید یا برای خواندن تابلوها به یاری احتیاج داشته باشید، همواره کسی هست که به شما یاری کند. ژاپن یکی از ایمن ترین کشورهای دنیا است. این کشور ریشه در سنت دارد، اما با عناصر مدرن خود شما را در دریایی از تضادها غرق می نماید؛ از معابد باستانی، چشمه های آبگرم اونسن و مراسم سنتی صرف چای تا مدهای عجیب و غریب مدرن، رستوران های کارائوکه موسیقی پاپ و زندگی شبانه پر از رنگ و نور و تابلوهای رنگارنگ. این کشور یکی از بهترین مقاصد برای سفر انفرادی زنان محسوب می گردد.

لائوس (Laos)

وقتی از نقاط ایده آل برای سفر تکنفره خانم ها صحبت می کنیم، شاید این کشور آسیای جنوب شرقی اصلا به ذهنمان خطور نکند؛ اما این کشور می تواند در فهرست بهترین ها قرار بگیرد. کشور لائوس کمی بیشتر از تایلند یا ویتنام در راستا گردشگران قرار داشت، اما برای گردشگران مستقل که تنها سفر می نمایند گریزگاهی آرامش بخش و عالی به شمار می رود. این کشور بعد از دهه ها جنگ، در سال 1989 درب های خود را به روی گردشگران باز کرد و هم اکنون به یک مکان با امکانات نه چندان کافی، اما بسیار آرامش بخش تبدیل شده است. مردم لائوس گرم و صمیمی هستند و به فراهم آوردن مقدمات آسایش گردشگران بسیار اشتیاق نشان می دهند. بنابراین گردشگری باعث حفظ شدن میراث فرهنگی و معماری غنی این کشور و به نمایش در آمدن زیباترین مناظر این کشور شده است.

کانادا (Canada)

کانادایی ها در دنیا به صمیمی بودن، مودب بودن و مهربان بودن شهره هستند. مناظر طبیعی کانادا، از کوه های باشکوه راکی Rockies در غرب تا شگفتی های طبیعی در شرق، خارق العاده هستند. شهرهای این کشور مانند ونکوور Vancouver، تورنتو Toronto و مونترال Montreal کلاسی دنیای دارند و فضای فرانسوی کبک Quebec به جذابیت این کشور می افزاید. نرخ جرم در کانادا پایین است؛ بخصوص اگر این کشور را با کشورهای جنوبیش در قاره آمریکا مقایسه کنیم و استانداردهای زندگی بسیار بالا هستند. فاصله شهرها و روستاها بسیار زیاد، اما جابجایی آسان است. تمامی این ویژگی ها باعث شده تا کانادا یکی از مقاصد مناسب برای سفر زنان باشد.

کاستاریکا (Costa Rica)

کاستاریکا برای کسانی که به دنبال فعالیت های ماجراجویانه، غرق شدن در طبیعت یا کسب آرامش هستند، یک مقصد گردشگری مناسب است و گزینه های بیشماری برای انتخاب در این کشور وجود دارند. با سفر به این کشور می توانید زیپ لاین در جنگل های بارانی آن را تجربه کنید، در یک راستا جنگلی مه آلود به کوهنوردی و تپه نوردی مشغول شوید؛ به قایقرانی در رودخانه های خروشان یا موج سواری مشغول شوید. همچنین می توانید به تماشای آتشفشان بروید؛ به دنبال تنبل ها در جنگل باشید؛ در یک کلاس ساحلی یوگا شرکت کنید یا در کلبه ای که کنار یک استخر طبیعی قرار گرفته است به استراحت و کسب آرامش مشغول شوید. در کشور های آمریکای لاتین، فضایی وجود دارد که معمولا خانم های تنها به طور ناخواسته توجه مردان این کشورها را به خود جذب می نمایند؛ اما در کاستاریکا چنین فضایی وجود ندارد و خانم ها می توانند در آرامش به سفر تکنفره خود مشغول باشند. مردان این کشور بسیار صمیمانه برخورد می نمایند؛ اما حد و حدود را نیز نگه می دارند. زوج ها و خانواده های فراوانی برای تعطیلات به این کشور سفر می نمایند؛ اما این موضوع باعث نمی گردد شما به عنوان یک گردشگر مستقل احساس تنهایی کنید. صنعت گردشگری کاستاریکا واقعا پیشرفت نموده است؛ بنابراین در این کشور می توانید به امکانات عالی دست پیدا کنید و لازم نیست برای گم نشدن راستا های رفته را نشانه گذاری کنید.این کشور خالی از جرم نیست و مانند همه کشورهای دیگر دنیا، جرم هایی در آن اتفاق می افتند؛ اما نباید نگران امنیت شخصی باشید؛ بخصوص در نواحی که به اقیانوس آرام نزدیک هستند.

نیوزیلند (New Zealand)

نیوزیلند به عنوان یکی از بهترین نقاط دنیا برای انجام سفر تکنفره شناخته می گردد و مردم گرم و صمیمی، شگفتی های طبیعی متنوع و گستره و تنوع فعالیت های قابل انجام در این کشور، از دلایل این شهرت هستند. مردم نیوزیلند بسیار خونسرد و آرام هستند و از خودنمایی و تظاهر در میان آن ها خبری نیست. بهتر است پیشاپیش از میان شهرها، کوه ها، سواحل، یخچال های طبیعی، گلوگاه ها، جنگل های بارانی و دیدنی های دیگر این کشور، انتخاب کنید، زیرا گزینه های بیشماری برای انتخاب وجود دارند. در این مورد از بهترین مقاصد برای سفر انفرادی زنان می توانید به بانجی جامپینگ، سواری روی قایق های جت، اسکی کردن، پیاده روی در راستا میلفورد Milford Track و بسیاری فعالیت های دیگر مشغول شوید.

سنگاپور

سنگاپور برای خانم هایی که تکنفره سفر می نمایند، می تواند یک مقصد گردشگری جالب با فرهنگ بسیار غنی باشد. این کشور دارای ترکیبی از امکانات مدرن و جذابیت های سنتی است. این جزیره کوچک بسیار ایمن بوده و ترکیبی از فرهنگ های چینی، مالائی و هندی در آن دیده می شوند. همچنین دارای پایین ترین نرخ جرم در قاره آسیا نیز هست. شهر سنگاپور دارای جاذبه های فرهنگی، شگفتی های معماری، گزینه های مناسب برای خرید کردن، انواع غذاهای خوش طعم و زندگی شبانه پر شور است. اگر یک خانم هستید که تکنفره سفر می کنید، بازدید از شهر چینی ها چاینا تاون، باغ گیاه شناسی Botanic Garden، جاده اورکرد اورچارد Road یا تماشای چشم اندازها از بالای سنگاپور فلایر سنگاپور Flyer را از دست ندهید.

ایرلند (Ireland)

ایرلند یکی از بهترین نقاط دنیا برای انجام سفر تکنفره است؛ بویژه از آن جهت که تمامی موارد مورد نظر خانم های تنها را دارد: امنیت بالا، آسان بودن جهت یابی، مردم گرم و صمیمی، نبودن مانع زبانی، چیزهای بسیار زیاد برای دیدن و فعالیت های بسیار زیاد برای انجام دادن. در این کشور بعید است دچار شوک فرهنگی شوید؛ اما جذابیت های بسیار زیادی وجود دارند که می توانید آن ها را پای پیاده، از طریق دوچرخه یا در تور های گردشگری تجربه کنید. ایرلند سرزمینی غنی از ادبیات، موسیقی، انواع قلعه، دشت های سرسبز و زیبا و خطوط ساحلی صخره ای به شمار می رود. شبکه گسترده مسافرخانه های این کشور گزینه ای ایده آل برای اقامت هستند و از رگه هایی از جذابیت ایرلندی نیز سود می برند. اگر دلتان می خواهد با دیگران ارتباط برقرار کنید می توانید با دیگران به آسانی صحبت کنید و اگر خلوت خود را ترجیح می دهید می توانید کاملا تنها باشید و یک سفر تکنفره ایده آل را تجربه نمایید. بارهای متعدد و کافه های دنج بهترین نقاط برای وقت گذرانی و آشنایی با دیگران هستند. در این کشور، حضور یک خانم تنها در این مکان ها کاملا قابل قبول و معمول است. ایرلندی های خوش صحبت بخاطر استعداد ارتباط برقرار کردن خود مشهور هستند؛ در این مورد از مقاصد مناسب برای سفر زنان هم همان احتیاط های ایمنی را بکار ببرید که در کشور خودتان رعایت می کنید.

استرالیا (Australia)

اگر یک خانم گردشگر هستید که قصد دارید دست به یک سفر تکنفره به استرالیا بزنید، بهتر است بدانید شما تنها خانمی نیستید که این کار را انجام می دهید. این کشور یکی از مقاصد مناسب برای سفر زنان هست، چرا که ایمن است؛ فضای آن خیلی سخت گیرانه نیست و در این کشور بشدت خوش می گذرد. در هتل ها، مسافرخانه ها و حتی پارکینگ های خودروی کاروان در این کشور می توانید خانم های گردشگر از هر سن، موقعیت زندگی، بودجه را پیدا کنید. در سفر به استرالیا، می توانید به بازدید از شهرهای بزرگی مثل سیدنی Sydney، ملبورن Melbourne یا پرث Perth بروید؛ به شهرهای سواحل شرقی که در نزدیکی دیواره بزرگ مرجانی Great Barrier Reef هستند سفر کنید؛ در منطقه مرکزی آوت بک outback به گشت و گذار مشغول شوید، حیات وحش فوق العاده این کشور را ببینید و خودتان را در فرهنگ بومی استرالیا غرق کنید. این کشور بسیار بزرگ و پر تنوع است؛ بنابراین گزینه های بیشماری برای تجربه و بازدید وجود دارند و برای انتخاب بهترین ها در یکی از مقاصد مناسب برای سفر زنان گیج خواهید شد.

شیلی (Chile)

بهترین روش برای سفر در کشورهای آمریکای جنوبی این است که بدلایل ایمنی، آن را با یک همسفر انجام دهید. اما اگر ترجیح می دهید تنها سفر کنید، کشور شیلی در این قاره انتخاب خوبی به نظر می رسد. شهر سانتیاگو Santiago یک شهر ایمن و روشنفکر بوده و گشت و گذار در آن آسان است. در عرض چند ساعت هم می توانید به کندوکاو در کوه های آند Andes مشغول شوید و هم از اقیانوس آرام Pacific Ocean دیدن کنید؛ هر دو این زیبایی های طبیعی در امتداد این مورد از مقاصد مناسب برای سفر انفرادی زنان وجود دارند. به سمت شمال بروید و صحرای آتاکاما Atacama Desert را ببینید؛ به سمت جنوب بروید و از طبیعت و حیات وحش پاتاگونیا Patagonia دیدن کنید. مردم این مورد از مقاصد مناسب برای سفر انفرادی زنان میهمان نواز هستند و حتی ممکن است شما را به میهمانی های خانوادگی خود دعوت نمایند. اگر کمی اسپانیایی بلد باشید، در این کشور بسیار به کارتان می آید؛ اما همواره کسی پیدا می گردد که حرف های شما را برای بقیه ترجمه کند. مردان آمریکای لاتین علاقه دارند با خانم ها هم صحبت شوند و با آن ها شوخی نمایند؛ اما این نزدیکی آن ها کاملا بی آزار است و مطمئن باشید به عنوان یک خانم که تکنفره سفر می نماید، مسئله ای با آن ها نخواهید داشت، بنابراین اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید، هیچ نگرانی به خود راه ندهید.

هلند (Netherlands)

هلند یک کشور کوچک بوده و بهمین علت سفر کردن در آن بسیار آسان است. بنابراین خانم های گردشگری که تنها سفر می نمایند می توانند در یک سفر کوتاه، نقاط بسیار زیادی را در این کشور ببینند و تجربیات زیادی داشته باشند و برای این کارها احتیاج به یک برنامه ریزی سختگیرانه و دقیق نیست. در سفر به هلند می توانید در کنار کانال های آب آمستردام Amsterdam دوچرخه سواری کنید یا در کوچه های این شهر یا شهرهای دیگرش به گشت و گذار مشغول شوید. همچنین بهتر است برای بازدید از قلعه ها، آسیاب های بادی، دریاچه ها و روستاهای این کشور زمان بگذارید. در سفر به این مورد از بهترین مقاصد برای سفر انفرادی زنان متوجه خواهید شد که مردم آن بسیار آزاد اندیش، شکیبا و صمیمی هستند. شما می توانید در یک کافه، گالری هنری، موزه یا کلوب به وقت گذرانی و آشنایی با افراد جدید مشغول شوید. پیدا کردن کسی برای صحبت کردن آسان است؛ چرا که اغلب به زبان انگلیسی صحبت می نمایند؛ همچنین می توانید جایی بنشینید و مردم را تماشا کنید. می توانید از امنیت این کشور مطمئن باشید؛ خانم هایی که به سفر تکنفره علاقه دارند می توانند در کمال راحتی و بی دردسر در این کشور به سفر مشغول شوند.

بالی (Bali)

پدیده سه وجهی خوردن، دعا کردن و عشق ورزیدن که از اصول اقامت در بالی به شمار می رود باعث شده تا این منطقه در برنامه سفر تکنفره بسیاری از خانم هایی که تنها سفر می نمایند، قرار بگیرد. گردشگران جوانی که با کوله پشتی سفر می نمایند، افراد مجرد و ماجراجو، مطلقه هایی که در جستجوی خود درونشان هستند و بیوه های بی آشیانی که کسی همسفرشان نیست، همه و همه جای مناسب خود را در سفر به این جزیره زیبا پیدا می نمایند. حتی اگر تنها سفر کنید، اصلا لازم نیست در سفر به این کشور تنهایی را تجربه کنید، زیرا در طول اقامتتان در مسافرخانه های بالی، وقت گذرانی در کافه ها، شرکت در کلاس های یوگا، بازدید از معابد یا شرکت در تورهای مختلف، فرصت های بسیاری برای دیدار و آشنایی با افراد مختلف از سرتاسر دنیا پیدا خواهید کرد. گردشگری مهمترین و اصلی ترین بخش اقتصاد محلی به شمار می رود، بنابراین گشت و گذار و انجام فعالیت های تفریحی مختلف در این جزیره آسان و ارزان است. مردم بالی بسیار صمیمی و پذیرا هستند و از اینکه شما در مراسم، آیین ها و فستیوال های متعدد کشورشان شرکت می کنید، شادمان می شوند. البته بهتر است موارد ایمنی را حتما رعایت کنید. البته این مردم بالی نیستند که باید نگرانشان باشید؛ بلکه گردشگران دیگر هستند که می بایست در ارتباط برقرار کردن با آن ها احتیاط کنید. اگر یک خانم جوان و مجرد باشید، ممکن است در بالی با متلک های مردان جوان این جزیره روبرو شوید؛ اما آن ها کاملا بی خطر هستند و بهتر است نگرانی در این زمینه نداشته باشید.

نکات مهم هنگام سفر انفرادی زنان

هنگام سفر انفرادی، زنان باید به نکات زیر توجه کنند:

 • احتیاط و هوشیاری: زنان باید همیشه مراقب وسایل شخصی خود باشند و از مکان‌های خلوت و تاریک دوری کنند.
 • برقراری ارتباط با خانواده و دوستان: به طور مرتب با خانواده و دوستان در ارتباط باشید و آن‌ها را از محل اقامت و برنامه‌های خود مطلع کنید.
 • اعتماد به غریبه‌ها نکنید: به غریبه‌ها اعتماد نکنید و اطلاعات شخصی خود را در اختیار آن‌ها قرار ندهید.
 • در صورت بروز مشکل، به دنبال کمک باشید: در صورت بروز مشکل، نترسید و از کمک دیگران استفاده کنید.
 • برنامه ریزی دقیق: قبل از سفر، برنامه ریزی دقیق داشته باشید و از محل اقامت، حمل و نقل و جاذبه های گردشگری مقصد اطلاعات کافی کسب کنید.
 • رعایت نکات امنیتی: در مکان های شلوغ و ناامن، مراقب وسایل خود باشید و از حمل پول نقد و اشیای قیمتی زیاد خودداری کنید.
 • استفاده از اپلیکیشن های سفر: استفاده از اپلیکیشن های سفر مانند Google Maps و Tripadvisor می تواند به شما در پیدا کردن محل اقامت و حمل و نقل یاری نماید.

جمع‌بندی

سفر انفرادی برای بانوان می‌تواند تجربه‌ای بسیار لذت‌بخش و پر از آزادی باشد. با توجه به نکات ذکر شده در این مقاله، می‌توان مقصد مناسبی برای سفر انفرادی انتخاب کرد و از سفر خود نهایت لذت را برد.

انتشار: 22 آبان 1402 بروزرسانی: 24 آبان 1402 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 2035

به "مقاصدی که برای سفر انفرادی بانوان مناسب هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاصدی که برای سفر انفرادی بانوان مناسب هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید