سامانه بارشی نو از شنبه وارد کشور می شود

به گزارش انوار بلاگ، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی تازه از روز شنبه به کشور خبر داد.

سامانه بارشی نو از شنبه وارد کشور می شود

احد وظیفه مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به پیش بینی بارش باران در روز پنجشنبه برای استان های گیلان، برخی نقاط اردبیل، ارتفاعات آذربایجان شرقی و غرب مازندران، گفت:

از روز جمعه تا صبح شنبه افزایش نسبی دما در استان های ساحلی خزر و وزش باد نسبتا شدید در گیلان و اردبیل رخ خواهد داد. در ساعات بعدازظهر جمعه نیز در ارتفاعات کرمان، بارش پراکنده پیش بینی می شود. در سایر منطقه ها کشور در دو روز آینده جوی آرام حاکم است.

وی از ورود موج بارشی تازه از روز شنبه خبر داد و گفت که در برخی منطقه ها شمال غرب و استان های ساحلی خزر ابرناکی، رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد. روزهای یکشنبه و دوشنبه نیز این شرایط در استان های ساحل خزر تداوم خواهد داشت.

به گفته وظیفه، دریای خزر در روز شنبه مواج است. همچنین منطقه ها شمال غرب، سواحل شمالی و دامنه های البرز مرکزی از روز شنبه و در شمال شرق از روز یکشنبه تا روزهای پایانی هفته شاهد فرایند کاهش دما خواهند بود.

وی شرایط آب و هوای استان تهران در روز جمعه را صاف تا کمی ابری، گاهی همراه وزش باد گفت و گفت: در این روز بیشینه دما 27 و کمینه آن 16 درجه سانتی گراد پیش بینی شده است. در روز شنبه نیز برای این استان، آسمانی کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی همراه با وزش باد دور از انتظار نیست. دمای هوا در سردترین ساعت روز شنبه 26 درجه و در گرمترین ساعت به 9 درجه سانتی گراد می رسد.

در عین حال سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه ای، نسبت به احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها در گیلان، مازندران، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، و از اواخر روز شنبه در گلستان هشدار داد.

در این اخطاریه آمده است که بررسی آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، بیانگر ورود سامانه بارشی در روز شنبه به کشور است که فعالیت آن در این روز به شکل بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و آب گرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها در گیلان، مازندران، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، و از اواخر وقت در گلستان پیش بینی می شود.

در این اطلاعیه همچنین آمده است:

فعالیت این سامانه در روز یکشنبه به شکل بارش باران و احتمال آبگرفتگی معابر در گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی پیش بینی می شود. انتظار می رود در روز دوشنبه مجددا بر مقدار بارش و وزش باد در سواحل دریای خزر افزوده شود که در این خصوص متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد. شایان ذکر است از اواخر شنبه تا دوشنبه با توجه به مواج بودن دریا و اینکه بارش بر روی منطقه ها ساحلی و بر روی دریای خزر از شدت بیشتری برخوردار است، هنگام تردد قایق های سبک احتیاط لازم به عمل آورده شود.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 خرداد 1401 بروزرسانی: 30 خرداد 1401 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 14150

به "سامانه بارشی نو از شنبه وارد کشور می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه بارشی نو از شنبه وارد کشور می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید