سازه های هنری زیبایی که برای حفظ محیط زیست طراحی شده اند

به گزارش انوار بلاگ، هنر در هر شکل و اندازه ای که باشد زیبایی و حس خوبی که در انسان بوجود می آورد قابل تحسین است. چیزی که آثار هنری را به شاهکار تبدیل می نماید سطح صداقتی است که القا می نماید و این ما هستیم که باید آن را ببینیم و تحسین کنیم. در هنر هیچ کاربرد سودجویانه ای وجود ندارد و هنر کاربردی یکی از شاخه های هنر امروزی است که هدفی فراتر از زیبایی بصری دارد. مثل سازه های هنری زیبایی که با هدف حفظ محیط زیست طراحی شده اند.

سازه های هنری زیبایی که برای حفظ محیط زیست طراحی شده اند

Oscillating Platforms (سکوهای متحرک)

این پروژه هنری که شبیه بادبان های برعکس هستند توسط فلیکس چیونگ از تورنتو کانادا طراحی شده است. این بادبان ها علاوه بر زیبایی انرژی باد و امواج را به الکتریسیته تبدیل می نمایند. بازدید نمایندگان در این سکوها به مدیتیشن می پردازند در حالی که دکل ها و بادبان ها با جذب بادهای غالب به آرامی سکوها را به عقب و جلو تکان می دهند. و این حرکات باعث می گردد سکو دائما الکتریسیته فراوری کند.

The Skygarden (باغ آسمانی)

یک گروه معمار هلندی تصمیم گرفتند که بخشی از یک بزرگراه متروکه در سئول را به یک جهت پیاده روی مرتفع پر از گل و گیاه تبدیل نمایند. این پروژه نه تنها نوع حرکت مردم در شهر را تغییر داده بلکه به عابرین حس آرامش می دهد. در این جهت 24 هزار گیاه کاشته شده است. در این جهت با هدف پیوستن به طبیعت می توان با گیاهان بومی کره جنوبی نیز آشنا شد.

warka water (برج آب وارکا)

وارکا واتر ایده ای هوشمندانه از دو طراح ایتالیایی است که با هدف آبرسانی به بخش هایی که از کمبود آب رنج می برند ساخته شده است. یکی از این مکان ها اتیوپی است که مردم آن برای به دست آوردن آب آشامیدنی مجبور هستند کیلومترها جهت را بپیمایند. این پروژه یک برج 9 متری از جنس بامبو است که با پارچه های پلی اتیلن پوشانده شده است. این دستگاه قطرات آب را از هوا می گیرد و داخل مخزن نگهداری می نماید و روزانه قادر است 26 گالن آب فراوری کند.

Exhale Chandelier (لوستر تنفسی)

لوسترها در همه جای جهان در قسمت مرکزی خانه ها استفاده می شوند. امروزه این ابزارها علاوه بر زیبایی مصرف دیگری هم دارند. Exhale Chandelier لوستری است که با جذب CO2 و انتشار اکسیژن هوا را پاکسازی می نماید. در ساخت این لوستر از جلبک استفاده شده به همین دلیل رنگ آن سبز است. سازنده این لوستر جولیان ملشیوری طراح و محقق تکنولوژی بیوشیمی است.

جهت پیاده روی مارپیچ

این جهت یکی از جدیدترین دستاوردهای دانمارک در سال 2018 است و برج زیبایی است که به مردم این امکان را می دهد که از چشم اندازی متفاوت منظره زیبای جنگل را مشاهده نمایند. هدف این است که مردم بیشتر با طبیعت ارتباط برقرار نمایند و نسبت به مسائل طبیعت از جمله جنگل زدایی، انقراض حیوانات و تغییرات آب و هوا بی تفاوت نباشند.

هنر خیابانی حیوانات زباله

این هنرهای زیبای خیابانی در شهر لیسبون به Trash Animals معروف هستند زیرا با زباله های خیابان های شهر ساخته شده اند. این هنرهای زیبا هم مردم را با هنر آشنا می نماید و هم از تاثیرات تغییرات آب و هوا مطلع می نماید.

منبع: بدونیم
انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 1018

به "سازه های هنری زیبایی که برای حفظ محیط زیست طراحی شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازه های هنری زیبایی که برای حفظ محیط زیست طراحی شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید