جزئیات ثبت نام و دریافت بیمه بیکاری

به گزارش انوار بلاگ، مطابق قانون بیمه بیکاری کارگرانی که به دلیل ابتلا به کرونا یا تعطیلی بنگاه می خواهند از بیمه بیکاری استفاده نمایند، برای ثبت نام در سامانه بیمه بیکاری 30 روز مهلت دارند.

جزئیات ثبت نام و دریافت بیمه بیکاری

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، 25 اسفند ماه بود که محمد شریعتمداری در توئیتر خود نوشته است: برای پیشگیری از شیوع ‫کرونا‬ و حفظ سلامت کارگران‬ مشمول ‫ قانون کار و تامین اجتماعی‬ که شغل خود را از دست داده اند، ازاین پس برای ثبت درخواست بیمه بیکاری احتیاج به مراجعه حضوری ندارند.

به گفته وی، به منظور رعایت مهلت قانونی بیمه بیکاری، کارگران مشمول می توانند به سامانه https://bimehbikari.mcls.gov.ir/ مراجعه نمایند.

متقاضیان پس از ثبت نام کدرهگیری با امکان ذخیره و چاپ دریافت می نمایند. همچنین پیغام اطلاع رسانی به متقاضی پس از ثبت درخواست در سامانه برایشان ارسال می گردد و نحوه ادامه فرآیند به وسیله سامانه نیز اطلاع رسانی خواهد شد.

در تبصره 2 قانون بیمه بیکاری آمده است: بیمه شدگانی که به علت بروز حوادث قهریه و غیر مترقبه از قبیل سیل، زلزله جنگ، آتش سوزی و... بیکار می شوند با معرفی واحد کار وامور اجتماعی محل ازمقرری بیمه بیکاری استفاده خواهند کرد.

همچنین در تبصره ب ماده 6 این قانون آمده است بیمه شده مکلف است ظرف (30) روز از تاریخ بیکاری با اعلام مراتب بیکاری به واحدهای کار و امور اجتماعی آمادگی خود را برای اشتغال به کار تخصصی و یا مشابه آن اطلاع دهد. مراجعه پس از سی روز با عذر موجه و با تشخیص هیأت حل اختلاف تا سه ماه امکان پذیر خواهد بود.

در حال حاضر کلیه کسانی که صرفاً به علت شیوع کرونا از کار بیکار شده اند و کارگاه آن ها تعطیل شده است و یا زیر یک سال سوابق بیمه ای در سال 98 دارند. در راستای ماده 2 و بنده ب ماده 6 قانون بیمه بیکاری باید ابتدا درسامانه https://bimehbikari.mcls.gov.ir/ ثبت نام اولیه را انجام دهند و مهلت آنها برای این ثبت نام 30 روز است.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

gigablog.ir: گیگابلاگ | با سیستم مدیریت محتوای گیگابلاگ همه وبسایت دارن

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 3574

به "جزئیات ثبت نام و دریافت بیمه بیکاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات ثبت نام و دریافت بیمه بیکاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید