تولد قدرت جدید موشکی و پهپادی سپاه با استفاده از هوش مصنوعی

به گزارش انوار بلاگ، تهران (پانا) - فرمانده نیروی هوافضای سپاه از مرحله اول رزمایش پیامبر اعظم (ص) 15 به عنوان عملیات شبیه سازی تهاجم به نقاط قوت و ارکان دفاعی دشمن نام برد و تاکید نمود با ترکیب قابلیت های جدید موشکی و عملیات پهپادی و استفاده از فناوری هوش مصنوعی، امروز قدرت جدیدی در سپاه به دنیا آمد.

تولد قدرت جدید موشکی و پهپادی سپاه با استفاده از هوش مصنوعی

به گزارش سپاه نیوز، سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در حاشیه برگزاری مرحله اول رزمایش پیامبر اعظم(ص) 15 که صبح امروز در منطقه عمومی کویر مرکزی ایران برگزار گردید، از مرحله نخست این رزمایش به عنوان عملیات شبیه سازی تهاجم به نقاط قوت و ارکان دفاعی دشمن نام برد و اظهار کرد: در مرحله اول رزمایش پیامبر اعظم(ص) 15 عملیاتی ترکیبی با بهره گیری از پهپادها و موشک ها انجام شد.

وی اضافه کرد: در این مرحله از رزمایش ابتدا با سامانه های پهپادی به بخش دفاعی و پدافندی پایگاه دشمن فرضی حمله شد و لحظاتی بعد موشک های شلیک شده بخش ها و سرمایه های اصلی دشمن را منهدم کردند.

سردار حاجی زاده تاکتیک های به کارگیری شده در رزمایش پیامبر اعظم(ص) 15 را برایند و محصول تجربیات عملیات ها و رزمایش های سال های گذشته توصیف و توضیح داد: با به کارگیری نسل جدید موشک ها و پهپادهای تهاجمی امروز به توانمندی جدیدی دست یافته ایم.

وی با اشاره به ویژگی ها و قابلیت های موشک های شلیک شده در مرحله نخست رزمایش گفت: موشک هایی که در این مرحله از رزمایش مورد استفاده نهاده شد، نسل جدید موشک های بالستیک هستند که دارای سرجنگی جدا شونده با RCS و سطح مقطع راداری پایین هستند و زمان عملیاتی و آماده شدن آنها نسبت به گذشته به یک دهم کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: این موشک ها در کمتر از 5 دقیقه از زمان استقرار، عملیاتی شده و قابلیت پرتاب خواهند داشت.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تهاجم همه جهتی در کلیه سطوح ارتفاعی به پایگاه های دشمن فرضی و سلب امکان دفاع از پدافند دشمن، نفوذ به سپر موشکی با جداسازی سرجنگی موشک ها از بدنه و ناکام گذاشتن سامانه های دفاعی و نیزطراحی و به کارگیری سامانه ها توسط متخصصان جوان انقلابی کشور را از ویژگی های ممتاز رزمایش پیامبر اعظم(ص) 15 توصیف و تاکید نمود: با ترکیب این قابلیت های جدید موشکی با عملیات پهپادی و استفاده از فناوری هوش مصنوعی، امروز امکان و قدرت جدیدی در سپاه به دنیا آمد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 7869

به "تولد قدرت جدید موشکی و پهپادی سپاه با استفاده از هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولد قدرت جدید موشکی و پهپادی سپاه با استفاده از هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید