برای انتخاب اسم پسر خود به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

به گزارش انوار بلاگ، پیدا کردن یک اسم عالی و فوق العاده برای نوزاد پسر، کار آسانی نیست. با این حال با وجود همه نام های موجود برای پسران، مطمئن باشید که یکی از آن ها مناسب پسر کوچک شما خواهد بود! بسته به این که شما اسم های کلاسیک یا مد روز را ترجیح دهید، گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد.

برای انتخاب اسم پسر خود به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

انتخاب یک اسم مناسب برای پسر

همانطور که گزینه های انتخاب اسم پسر کوچک خود را مورد آنالیز قرار می دهید، به راحتی نیز می توانید در این کار غرق و گم شوید. چرا که اسم های زیادی برای انتخاب وجود دارد و همین موضوع کار را کمی سخت و پیچیده می نماید.

با این حال بعضی سبک ها ممکن است برای شما جذاب باشند. سعی کنید گیج نشوید. بهترین راه برای تصمیم گیری این است که به جستجوی بهترین گزینه های انتخابی خود ادامه دهید تا زمانی که متوجه شوید اسمی یافته اید که هم برای شما و هم برای همسرتان جذاب و قابل قبول است. مطمئن باشید که گزینه های زیادی برای آنالیز وجود دارد.

نام های مرسوم و مد روز برای پسران

آیا توجه نموده اید که بسیاری از نام هایی که هنگام کودکی شما محبوبیت زیادی داشته اند، امروزه دیگر محبوب نیستند؟ دلیل آن این است که بسیاری از اسم ها نیز مانند لباس یک روز مد می شوند و روز دیگر از مد می افتند. بنابراین هموار به این نکته توجه داشته باشید.

یکی از راه های انتخاب اسم برای کودک تان این است که به آنچه اکنون محبوب است توجه کنید. برای این کار می توانید اسم پسر خاص و تک را جستجو کنید و مطمئن باشید که نام پسر کوچک شما در میان دوستان و همکلاسی های خود می درخشد.

اسم اصیل ایرانی برای پسر بچه ها

از طرف دیگر بسیاری از والدین اسمی را ترجیح می دهند که بسته به زمان و مد روز نباشد. این گزینه ها کلاسیک و اصیل به حساب می آیند، زیرا هرگز به نظر نمی رسد که این نام ها تاریخ انقضا داشته باشند یا کودک را جزئی از یک نسل خاص معرفی نمایند. غالباً این اسامی در دسته اسامی مذهبی و اصیل ایرانی مانند اسم پسر کردی یا اسم پسر اصیل ایرانی در شاهنامه قرار می گیرند.

راهنمای انتخاب اسم پسر؛ چگونه یک اسم خوب انتخاب کنیم؟

انتخاب اسم برای هر شخصی متفاوت است. بسته به پیشینه، سلیقه شخصی و نام خانوادگی می توانید گزینه های زیادی را انتخاب کنید. با این وجود می توانید از توصیه های زیر برای انتخاب نام ایده آل برای فرزند خود بهره ببرید.

1. متناسب با سبک خانواده خود انتخاب کنید

به دلیل تنوع در گزینه های قابل انتخاب، بسیاری از والدین احساس گیجی می نمایند. یکی از راه های محدود کردن لیست انتخابی، سبکی است که متناسب با خانواده شما باشد. نام هایی را در نظر بگیرید که برای شما جذاب هستند. آنها چه مشترکاتی دارند؟ این مشترکات به سبک نام گذاری شما اشاره دارند.

2. نام خانوادگی را در نظر بگیرید

نام خانوادگی شما نیز در انتخاب تان تأثیر می گذارد. از نام هایی که چند بخشی هستند یا تلفظ سختی دارند تا حد امکان پرهیز کنید. در عوض نامی را انتخاب کنید که بعضی از صداهای مشابه را با نام خانوادگی شما به اشتراک می گذارد، حتی اگر خود نام به تنهایی خیلی زیبا به نظر نرسد؛ مانند آراد آریا، ایمان عرفان

3. حرف اول نام و نام خانوادگی را آنالیز کنید

حروف ابتدای نام و نام خانوادگی پسر شما نیز مهم است. وقتی فکر می کنید نام مورد پسند خود را انتخاب نموده اید، ابتدای نام و نام خانوادگی او را بنویسید. آیا ترکیب حروف اولیه نام کامل او چیزی توهین آمیز یا عجیب است؟ اگر اینطور نیست، پس به انتخاب خود تبریک بگویید.

4. تعداد زیادی لیست تهیه کنید

اگر در تصمیم گیری مشکل دارید، لیست های زیادی از اسامی را که دوست دارید تهیه کنید. خواه این اسم ها سلطنتی یا مدرن یا از شخصیت های داستانی الهام گرفته مانند اسم هایی که در شاهنامه هستند، باشند.

هر یک از شما یا همسرتان می توانید نام ها را در مقیاس یک تا ده رتبه بندی کنید و سپس آنها را طبق ترجیحات خود دوباره از نو رتبه بندی کنید تا انتخاب برایتان راحت تر گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 5041

به "برای انتخاب اسم پسر خود به چه نکاتی باید توجه کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای انتخاب اسم پسر خود به چه نکاتی باید توجه کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید