ادعای وال استریت ژورنال علیه برنامه هسته ای ایران

به گزارش انوار بلاگ، به گزارش خبرنگاران، وال استریت ژورنال به نقل از سه منبع دیپلماتیک مدعی شد که بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی به شواهد جدیدی از مواد هسته ای اعلام نشده از سوی ایران دست یافته اند که به طرح سوالات جدیدی درباره دامنه فعالیت های این کشور منجر خواهد شد.

ادعای وال استریت ژورنال علیه برنامه هسته ای ایران

ادعا می گردد که نمونه های به دست آمده از دو سایت هسته ای که در پاییز از آنها بازدید شد؛ حاوی مواد رادیواکتیوی هستند که می تواند حاکی از فعالیت ایران در زمینه تسلیحات هسته ای باشد.

البته گفته می گردد که اطلاعی از ماهیت دقیق مواد پیدا شده از سوی بازرسان آژانس، در دست نیست. آژانس هم هنوز گزارشی در این باره به شورای حکام نداده است.

این ادعاها در حالی مطرح می گردد که سال میلادی گذشته، ایران برای نشان دادن حسن نیت خود، دسترسی بازرسان آژانس به دو سایت هسته ای را فراهم کرد.

همچنین، ایران بارها تاکید نموده که هرگز به دنبال دسترسی به تسلیحات هسته ای نبوده و برنامه اتمی صلح آمیزی را دنبال می نماید.

ادعاهای اخیر در حالی مطرح می گردد که پیشتر رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، در تاریخ 28 آبان، خطاب به شورای حکام مدعی شد: ایران باید درباره فعالیت های هسته ای اعلام نشده شفاف سازی کند!

وی در ادامه این ادعا افزوده بود: آژانس تحت توافق پادمانی، به راستی آزمایی عدم انحراف ایران از مواد هسته ای اعلام شده ادامه می دهد. (اما) ایران باید درباره وجود چندین ذره اورانیوم با منشأ انسانی در یکی از سایت های پیشتر اعلام نشده خود، شرح کامل و شفافی بدهد تا نگرانی ها درباره صحت و کامل بودن توافقات پادمانی رفع گردد. ارزیابی ها در مورد عدم وجود فعالیت ها و مواد هسته ای اعلام نشده، همچنان ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 8285

به "ادعای وال استریت ژورنال علیه برنامه هسته ای ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای وال استریت ژورنال علیه برنامه هسته ای ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید