اخذ ویزای ایتالیا ، شرایط دریافت ویزای ایتالیا

به گزارش انوار بلاگ، اگر از علاقه مندان به تاریخ ، فرهنگ و معماری هستید، احتمالا تا کنون به کشور ایتالیا که یکی از کشورهای حوزه شینگن است سفر نموده اید، چرا که این کشور بقایای بجا مانده از امپراتوری بزرگ روم باستان بوده و میراث ارزشمندی نیز از آن دوران در این کشور به یادگار مانده است. با این تفاسیر و با وجود اینکه این کشور در حوزه صنعت و مدرنیته نیز به جایگاه ویژه ای رسیده است، این کشور مکان بسیار مناسبی برای سفر و بازدید و البته جذب توریسم است. احتمالا بسیاری از شما نیز آرزوی سفر به ایتالیا که در جنوب قاره اروپا واقع شده است را دارید. اما باید بدانید که قبل از سفر به ایتالیا زیبا باید ویزای ایتالیا را از سفارت این کشور در تهران ویزا دریافت کنید، چرا که ایتالیا نیز یکی از هم پیمانان معاهده شینگن است. اما در این مسیر ممکن است سوالاتی برایتان مطرح گردد و در رابطه با مدارک مورد احتیاج ، گرفتن وقت از سفارت ایتالیا و آدرس سفارت ایتالیا برایتان پیش بیاید که ضروری است قبل از سفر و البته اقدام به دریافت ویزا این اطلاعات را بدانید. البته نکته ای که باید گفت این است که حتما از قبل مدارک لازم و فرم های مورد احتیاج را پر نموده و آماده کنید و پس از آن درخواست ویزای ایتالیا بدهید. پس با ما خبرنگاران همراه شوید تا در ادامه شرایط دریافت ویزای ایتالیا و اخذ ویزای ایتالیا پاسخ دهیم.

اخذ ویزای ایتالیا ، شرایط دریافت ویزای ایتالیا

مکان سفارت ایتالیا

در مورد تاریخچه بنای سفارت ایتالیا باید گفت که این سفارت را در دو باغ قدیمی تهران بنا نموده و قبل از آن نیز این دو عمارت جز املاک خانواده ای از خویشاوندان سلسله قاجار که فرمانفرما نام داشتند به شمار میرود . قدمت این مکان که در خیابان نوفل لوشاتو تهران قرار گرفته است ، به قرن نوزدهم میلادی بر می گردد. بنابراین می توان آدرس سفارت ایتالیا برای اخذ ویزای ایتالیا در تهران را این گونه بیان نمود. خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 68/79 .در ضمن اطلاعات تکمیلی نیز در این باب بدین توضیح می باشد:

شماره صندوق پستی سفارت ایتالیا : 7863-11365

شماره تلفن سفارت ایتالیا : 66726955-021 و 66726956-021

شماره فاکس سفارت ایتالیا : 66726961

بخش کنسولی سفارت ایتالیا

حال برویم به سراغ اداره کنسولی سفارت ایتالیا در تهران که آدرس و اطلاعات دیگر آن بدین توضیح است:آدرس بخش کنسولی سفارت ایتالیا: تهران، خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا (بلوار آفریقای سابق)، بن بست فرزان شرقی، پلاک 15.

شماره های تماس بخش کنسولی سفارت ایتالیا چیست؟

دفتر ویزا: 88190160-021

دفتر امور کنسولی: 88783498-021

دفتر امور دانشجویی: 88799885-021

ساعات کاری اداره کنسولی ایتالیا چه زمانی است؟

اما در رابطه با ساعات کاری اداره کنسولی ایتالیا برای اخذ ویزای ایتالیا نیز باید گفت این اداره یکشنبه ها از ساعت 8 الی 13 و دوشنبه تا آدینه از ساعت 8 الی 14 به مراجعه کنندکان ارائه خدمات می نماید. در ضمن روزهای آدینه و شنبه نیز روز تعطیلی اداره کنسولی ایتالیا می باشد.

ساعات کاری دفتر تایید مدارک چه زمانی است؟

در مجموعه شرایط دریافت ویزای ایتالیا و در مورد ساعات کاری دفتر تایید مدارک سفارت ایتالیا نیز باید گفت که این اداره تنها روزهای دوشنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 صبح تا 11 ظهر به مراجعه کنندکان ارائه خدمات می نماید.

گرفتن وقت سفارت ایتالیا به چه صورت است؟

با پیشرفت تکنولوژی و وسعت ارتباطات دیگر شیوه های تعیین وقت برای درخواست ویزای ایتالیا و اخذ ویزای ایتالیا کاملا منسوخ شده و این امر تنها به وسیله سیستم در نظر گرفته شده برای این کار و کاملا به صورت آنلاین انجام می گردد. به این ترتیب که متقاضیان گرفتن وقت دیدار ابتدا به آدرس اینترنتی تعیین شده به وسیله سایت سفارت مراجعه نموده و پس از آن یک حساب کاربری به نام خود ایجاد نموده و به وسیله آن مراحل درخواست ویزای ایتالیا توریستی یا تجاری را انجام می دهند. این سایت در لینک زیر آمده است که می توانید با آن تعیین وقت دیدار برای درخواست ویزا را انجام دهید:

در ضمن برای کسب اطلاعات بیشتر در مجموعه شرایط دریافت ویزای ایتالیا می توانید به آدرس های ایمیل زیر ایمیل بزنید :

ایمیل امور کنسولی: [email protected]

ایمیل امور دانشجویی: [email protected]

ایمیل ویزا: [email protected]

اطلاعات کلی که برای دریافت ویزای ایتالیا ضروری است

اما چند نکته در شرایط دریافت ویزای ایتالیا وجود دارد که توجه به آن ها خالی از لطف نخواهد بود . اول این که باید بدانید که مدارک درخواست های شما باید کامل بوده و در صورت ناقص بودن درخواست ها یا غیر شفاف و متناقض بودن مدارک انتظار رد در خواستتان را داشته باشید. نکته بعدی این است که شما تنها در صورتی که کشور ایتالیا، تنها مقصد یا مقصد اصلی سفرتان باشد ، می توانید ویزای سفر به حوزه شینگن را از سفارت ایتالیا دریافت کنید. این موضوع به قدری حائز اهمیت است که حتی اگر در دریافت ویزای شینگن این امر را رعایت ننموده باشید، کشورهای عضو پیمان شینگن از ورود شما ممانعت خواهند کرد. نکته آخر این که ارائه اثر انگشت به وسیله همه متقاضیان ویزا الزامی است. البته بچه ها زیر 12 سال در این مورد استثنا هستند. اما در مورد روزهای تحویل گذرنامه نیز باید گفت که این امر در روز های دوشنبه تا پنج شنبه از ساعت 13:00 الی 14 و روز یکشنبه از ساعت 12:00 الی 13:00 به متقاضیان انجام می گردد. حال اگر می خواهید از کامل بودن مدارک تان مطمئن شوید به لینک زیر مراجعه نموده و به وسیله آن اقدام کنید.

برای اخذ ویزای ایتالیا چه مدارکی ضروری است؟

اما چند نکته وجود دارد که توصیه می گردد حتما به آنها توجه گردد. اول این که شما فقط می توانید درخواست تعیین وقت را به کنسولگری ایمیل کنید. در واقع فرد متقاضی باید کلیه مدارک لازم جهت اخذ ویزا را در هنگام ارائه درخواست، به صورت کاغذی به متصدی باجه ارائه دهد. معنی این جمله این است که اگر مدارکی غیر از درخواست تعیین وقت در هنگام ایمیل کردن آن به ایمیل ضمیمه گردد ،کوشش بی فایده بوده و اصلا آنالیز نخواهد شد. پس لطفا از ضمیمه کردن هرگونه فایل دیگری اجتناب نموده و تنها درخواست تعیین وقت را بصورت الکترونیکی ایمیل کنید. نکته بعدی هم که در واقع تکمیل کننده نکته اول است این است که اگر ایمیلتان برای درخواست تعیین وقت دارای فایل های ضمیمه (به غیر از دعوتنامه شرکت دعوت کننده) اضافی باشد بدون مطالعه حذف شده و این امر ممکن است دردسر ساز گردد. پس با دانستن و رعایت این چند نکته ساده مسئله ای برای سفر به ایتالیا نخواهید داشت. در ضمن مدارکی که بصورت کاغذی هنگام مراجعه به سفارت باید ارائه دهید نیز بدین توضیح است:

1. فرم رایگان: فرم درخواست ویزا شینگن

2. دو قطعه عکس پرسنلی (3x4) بدون روتوش (راهنمای عکس)

3. گذرنامه با حداقل دو برگ سفید و حداقل سه ماه اعتبار از تاریخی که متقاضی قصد ترک حوزه شینگن را دارد.

4. هزینه صدور ویزا به توضیح زیر (این هزینه تنها به صورت نقدی و یورو قابل پرداخت است):

افراد بزرگسال: 60 یورو

افراد 6 تا 12 سال: 35 یورو

افراد زیر 6 سال: رایگان

همسر، بچه ها، والدین، پدربزرگ و مادربزرگ و نوادگان شهروندان اتحادیه اروپا یا همسرانشان: رایگان

5. دعوتنامه تکمیل شده مطابق نمونه موجود در ضمیمه

(در صورتی که متقاضی به وسیله یک شهروند ایتالیایی یا خارجی که اقامت قانونی در ایتالیا دارد، دعوت گردد) فرد دعوت کننده باید نمونه دعوتنامه را کامل پر نموده و تصویر یکی از مدارک شناسایی ذیل را نیز به آن ضمیمه نماید:

شهروندان ایتالیایی: گذرنامه یا شناسنامه معتبر

در مجموعه شرایط دریافت ویزای ایتالیا شهروندان خارجی مقیم ایتالیا: اجازه اقامت با اعتبار حداقل یک ماه از تاریخ سرانجام ویزا درخواستی

6. اصل و تصویر شناسنامه معتبر متقاضی به همراه ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی (بدون احتیاج به تایید وزارت دادگستری یا وزارت امور خارجه)

7. اصل و تصویر مدارک شغلی متقاضی به همراه ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی (بدون احتیاج به تایید وزارت دادگستری یا وزارت امور خارجه)

مدیران و اعضای هیات مدیره شرکت ها: آخرین روزنامه رسمی (که از تاریخ آن بیش از سه سال نگذشته باشد) حاوی اطلاعات تاسیس و ثبت شرکت مربوطه و نام متقاضی. اگر بیش از سه سال از تاریخ روزنامه رسمی گذشته باشد، متقاضی باید یک روزنامه رسمی نو (با تاریخ زیر سه سال) نیز مبنی بر تغییرات احتمالی انجام پذیرفته در مورد تاسیس شرکت یا یک گواهی از اداره ثبت مبنی بر ادامه فعالیت شرکت علی رغم عدم ثبت تغییرات، ارائه کند.

مشاغل آزاد: پروانه کسب معتبر صادره از اداره مربوطه در شهر محل اقامت یا کارت بازرگانی معتبر

مشاغل وابسته و کارمندان دولتی: فهرست پرداختی شش ماه آخر بیمه شغلی یا کارت پرسنلی صادره از سازمان دولتی یا نیمه دولتی مربوطه، یا معرفی نامه ای از شرکت مربوطه مبنی بر تایید رابطه کاری متقاضی با آن شرکت ضمن تعیین نمودن سمت شغلی وی.

8. اصل و تصویر مدارک مالی، موید امکانات لازم جهت تامین مالی فرد به همراه ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی (بدون احتیاج به تایید وزارت دادگستری یا وزارت امور خارجه)

پرینت گردش سه ماهه آخر حساب جاری با مهر و امضای بانک

یا: کارت اعتباری بین المللی شخصی (از قبیل Visa, Mastercard, American Express) و پرینت حساب مربوطه.

یا: ضمانت نامه بانکی (تحت عنوان Fideiussione bancaria) برای متقاضی که شخص دعوت کننده نزد یکی از بانک ها یا شرکت های بیمه ای ایتالیایی تهیه می نماید. مبلغ این ضمانت نامه نباید کمتر از مبالغی باشد که در جدول واقع در کنسولگری تعیین شده است.

علاوه بر مدارک یاد شده، چنانچه متقاضی دارای سند ملکی نیز باشد، به وسیله کنسولگری در پرونده لحاظ می گردد.

9. اصل و تصویر بیمه مسافرتی بین المللی با پوشش حداقل 30,000 یورو که کل دوره اقامت متقاضی را در حوزه شینگن پوشش دهد.

10. اصل و تصویر بلیط هواپیما یا رزرو بلیط.

11. اصل و تصویر رزرو هتل یا هتل ها (در صورت دارا بودن) و برنامه سفر در ایتالیا.

12. تصویر صفحه اول گذرنامه و ویزاهای گذشته (در صورت دارا بودن).

البته این را نیز به یاد داشته باشید که کنسولگری در صورتی که احتیاج به آنالیز های بیشتر و بهتری برای اخذ ویزای ایتالیا باشد، این اختیار را دارد که مدارک دیگری را نیز از شما در خواست کند.

در انتها نیز چند نکته امنیتی وجود دارد که توجه به آن ها ضروری به نظر می رسد

اول این که برای این که برای بچه ها زیر 12 سال درخواست ویزای ایتالیا بدهید ، ارائه مدارک باید به وسیله خودتان یعنی والدین یا قیم قانونی کودکتان صورت گیرد. علاوه بر آن باید بدانید که اگر آژانس یا واسطه ای ادعایی مبنی بر ارائه تنظیم وقت مدارک کرد، ادعایش کاملا پوچ و غیر قانونی بوده و اگر با چنین پیشنهاداتی روبرو شدید می توانید مراتب را سریعا به اطلاع مقامات ایرانی و مسئولین این سفارتخانه رسانده و گزارش کلاهبردی دهید ، چرا که این خدمات به صورت رایگان خواهند بود. و نکته آخر نیز این است که هنگام ورود به داخل اداره کنسولی حق همراه داشتن تلفن همراه، کامپیوتر شخصی و تبلت خود نداشته و باید از قبل فکری برایشان بکنید. در این مطلب قصد داشتیم در باب اخذ ویزای ایتالیا اطلاعات مفیدی در اختیار شما خوانندکان عزیز قرار داه و شما را در تسریع و تسهیل این امر کمک نموده تا برترین سفر ممکن را پس از دریافت ویزا در کنار خانواده تان تجربه نموده و تا سالیان سال به یاد داشته باشید. امید است با نگارش این مطلب نقشی در آگاهی رسانی به شما ایفا نموده و موجبات شادی و رضایت شما عزیزان و خوانندگان همواره همراه خبرنگاران را فراهم آورده باشیم.

منبع: همگردی
انتشار: 2 بهمن 1401 بروزرسانی: 2 بهمن 1401 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 17073

به "اخذ ویزای ایتالیا ، شرایط دریافت ویزای ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخذ ویزای ایتالیا ، شرایط دریافت ویزای ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید