پاکستان و هند اخراج 50 درصد از دیپلمات های یکدیگر را شروع کردند

به گزارش انوار بلاگ، به دنبال افزایش تنش بین دهلی نو و اسلام آباد دو طرف تصمیم به اخراج 50 درصد از دیپلمات های دیگری گرفته و فرایند کار را نیز شروع کردند.

پاکستان و هند اخراج 50 درصد از دیپلمات های یکدیگر را شروع کردند

به گزارش گروه بین الملل انوار بلاگ به نقل از داون نیوز، دولت های دهلی نو و اسلام آباد تصمیم خود مبنی بر اخراج 50 درصد از دیپلمات های دیگری را رسما شروع کردند.

گزارش ها حاکی است 143 تبعه پاکستانی که شامل دیپلمات ها و خانواده های آن ها می گردد طی این روز ها در حال بازگشت به خاک پاکستان هستند.

تمام این افراد به وسیله مرز واگا در نزدیکی شهر لاهور وارد پاکستان خواهند شد و وزارت خارجه پاکستان نیز این خبر را تائید نموده است.

از سوی دیگر 38 شهروند هندی که شامل 6 دیپلمات و خانواده های آن ها می شوند نیز به زودی خاک پاکستان را ترک خواهند کرد.

هندی ها نیز به وسیله مرز واگا وارد خاک کشورشان می شوند. پاکستان اخراج اتباع هندی را پس از آن ابلاغ کرد که وزارت خارجه هند دستور اخراج 50 درصد از دیپلمات های پاکستانی را صادر کرد.

افزایش تنش میان هند و پاکستان به حدی نگران نماینده رسیده و تبادل آتش نیز به صورت روزانه در مرز های دو کشور انجام می گردد.

ارتش پاکستان دو روز پیش از ساقط کردن نهمین پهپاد جاسوسی هند در 6 ماه اخیر خبر داده و به ارتش هند هشدار داد در صورت تکرار این اتفاق با مقابله به مثل روبرو خواهد شد.

تنش اصلی میان هند و پاکستان بر سر مساله کشمیر است و سازمان ملل از دو کشور خواسته این مشکل را با برگزاری همه پرسی آزادانه در کشمیر حل نمایند، ولی هند مخالف برگزاری همه پرسی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 5091

به "پاکستان و هند اخراج 50 درصد از دیپلمات های یکدیگر را شروع کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان و هند اخراج 50 درصد از دیپلمات های یکدیگر را شروع کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید