واکنش وزیر راه به افزایش قیمت مسکن

به گزارش انوار بلاگ، خبرنگاران :وزیر راه و شهرسازی در واکنش به افزایش متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در تهران به 17 میلیون تومان گفت: بازار مسکن تابع عرضه و تقاضا نیست.

واکنش وزیر راه به افزایش قیمت مسکن

جهت دریافت خدمات نقشه ساخت الاچیق با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش انوار بلاگ به نقل از تسنیم، محمد اسلامی به فاصله چند روز پس از انتشار گزارش دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در مورد عبور متوسط قیمت مسکن تهران از 17 میلیون تومان، اظهار کرد: هموطنانی که نیازمند خانه هستند و استطاعت خرید این خانه ها را ندارند، به هیچ عنوان نگران نباشند. در سامانه طرح اقدام ملی دست همه را باز گذاشتیم تا هرکسی خواست ثبت نام کند و هیچکس جا نماند. تقریبا نیمی از کسانی که ثبت نام کردند مالک بودند و از امتیاز قبلا استفاده نموده اند.

وی با بیان ما جامعه هدف خودمان را شناخته ایم و همه کار برای آن ها انجام می دهیم تا صاحبخانه شوند، توضیح داد: بازار مسکن تابع عرضه و تقاضا نیست و اتفاقی که برای سایر کالاها می افتد متاثر از شرایط مالی کشور است. این که برای نگرانی از افت ارزش پول ملی به دنبال این هستند تا سرمایه خودشان را تبدیل به کالا نمایند. به همین خاطر و به صورت خود به خود این تغییر قیمت ها توسط صاحبان کالا انجام گرفته و این افزایش قیمت متاثر از بخش مسکن نیست. مهم برای ما جامعه هدف است که شناسایی شده اند و برای آن ها برنامه اجرایی داریم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ثبت نام 1.6 میلیون نفر در طرح ملی مسکن برای دریافت 400 هزار واحد اضافه نمود: در طرح ملی مسکن به صورت پیامکی و به وسیله سامانه 1.6 میلیون نفر ثبت نام نموده اند که در بخش اول 230 هزار نفر پالایش شدند، در بخش دوم هم کار در حال پالایش بوده و ثبت نام نمایندگان پیامکی باید اطلاعات خود را کامل نمایند.

اسلامی همچنین وعده انجام پالایش ثبت نام نمایندگان طرح ملی مسکن را در ماه جاری (خرداد99) و معین تکلیف آنها داد.

مطابق آمار دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی طی اردیبهشت ماه سال جاری متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در مناطق 22 گانه تهران با رشد 9.4 درصدی نسبت با فروردین 99 از 17 میلیون تومان (17 میلیون و 66 هزار تومان) عبور نموده است.

در فروردین ماه سال جاری متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی 15 میلیون و 545 هزار تومان بود. طی ماه مورد اشاره 9996 فقره قرارداد در سامانه املاک و مستغلات کشور ثبت شد. در اولین ماه سال 1096 فقره قرارداد در سامانه کد رهگیری ثبت شده بود.

بیشترین متوسط قیمت هر مترمربع در مناطق 22گانه تهران مربوط به منطقه یک با 34 میلیون و 199 هزار تومان طی اردیبهشت ماه سال جاری وبده است. در فروردین 99 متوسط قیمت در این منطقه 31 میلیون و 920 هزار تومان بود.

کمترین متوسط قیمت نیز با 7 میلیون و 743 هزار تومان مربوط به منطقه 18 بوده است. در فروردین ماه متوسط قیمت در این منطقه 7 میلیون و 118 هزار تومان بود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 2 تیر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 4242

به "واکنش وزیر راه به افزایش قیمت مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزیر راه به افزایش قیمت مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید