ناکامی شورای امنیت در صدور بیانیه علیه عملیات ترکیه در سوریه

به گزارش انوار بلاگ، شورای امنیت سازمان ملل متحد روز پنجشنبه برای آنالیز عملیات ترکیه در سوریه تشکیل جلسه داد اما با مخالفت روسیه و آمریکا پیروز به صدور بیانیه ای در مخالفت با این عملیات نشد.

ناکامی شورای امنیت در صدور بیانیه علیه عملیات ترکیه در سوریه

به گزارش گروه بین الملل انوار بلاگ، شورای امنیت سازمان ملل متحد روز پنجشنبه در تصویب بیانیه ای در مخالفت با عملیات ترکیه در سوریه ناکام ماند.

حساب کاربری شبکه کردی روداو در توئیتر به نقل از خبرنگار خود نوشت روسیه و آمریکا با محکوم کردن عملیات ترکیه مخالفت نموده اند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز پنج شنبه برای آنالیز عملیات ترکیه در مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کرد در شمال سوریه، تشکیل جلسه داده است.

این نشست به درخواست پنج عضو اروپایی شورای امنیت و پشت درهای بسته تشکیل شده است.

ارتش ترکیه از روز گذشته به بهانه مقابله با تروریسم و پاکسازی مرز سوریه و ترکیه از حضور شبه نظامیان کردی که آنکارا آن ها را تروریست می داند، به شمال سوریه حمله کرد.

دیروز بعد از شروع این عملیات، آنکارا گفت سفرای تمام کشورهای عضو شورای امنیت را در جریان این عملیات قرار داده است. (جزئیات بیشتر)

شروع عملیات نظامی ترکیه یک روز بعد از آن صورت گرفت که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس از تماس تلفنی با اردوغان، از تصمیم خود برای خارج کردن نظامیان آمریکایی از شمال سوریه اطلاع داد. نمودها این اقدام آمریکا را خنجر از پشت توصیف نموده اند.

در حال تکمیل...

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 554

به "ناکامی شورای امنیت در صدور بیانیه علیه عملیات ترکیه در سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناکامی شورای امنیت در صدور بیانیه علیه عملیات ترکیه در سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید