لغو پرتاب موشک فالکون 9 در زمان پرتاب

به گزارش انوار بلاگ، استارلینک شبکه ماهواره ای نسل بعدی است که قادر به دسترسی به اینترنت پهن باند به ساکنان زمین است. این پروژه در فوریه 2018 آغاز شد. درمجموع، قرار است حدود 12 هزار ماهواره راه اندازی شود.

لغو پرتاب موشک فالکون 9 در زمان پرتاب

موشک فالکون 9 که قرار بود در روز یکشنبه در فلوریدا با ماهواره های اینترنتی استارلینک پرتاب شود، در زمان آغاز لغو شد. رونمایی از پرتاب این موشک قرار بود در ساعت 09:22 (ساعت 16:22 به وقت مسکو) به وقت محلی از سکوی پرتاب در کیپ کانااورال (فلوریدا) انجام شود.

چند ثانیه قبل از آغاز، هنگامی که شمارش معکوس نهایی در حال انجام بود، موتور های راکت خاموش شدند. هنوز دلایل توقف پرتاب اعلام نشده است؛ این شرکت همچنین پخش مستقیم را متوقف کرد. در ابتدا قرار بود این پرتاب روز شنبه انجام شود، اما روز جمعه پرتاب به یک روز بعد بدون توضیح موکول شد.

فالکون 9 قرار بود مجموعه ای از 60 ماهواره را به سطح مدار پایینی زمین ببرد. پس از قرار دریافت ماهواره ها در مدار زمین، تعداد آن ها در صورت فلکی استارلینک از 350 ماهواره فراتر خواهد رفت.

استارلینک شبکه ماهواره ای نسل بعدی است که قادر به دسترسی به اینترنت پهن باند به ساکنان زمین است. این پروژه در فوریه 2018 آغاز شد. درمجموع، قرار است حدود 12 هزار ماهواره راه اندازی شود.

30 هزار ماهواره دیگر با ارتفاعات 328 تا 580 کیلومتر در مدار قرار گرفته است. SpaceX هزینه این پروژه را 10 میلیارد دلار تخمین زده است، اما کارشناسان این رقم را دست کم ارزیابی می کنند.

منبع: اسپوتنیک

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

gigablog.ir: گیگابلاگ | با سیستم مدیریت محتوای گیگابلاگ همه وبسایت دارن

منبع: فرادید
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 3271

به "لغو پرتاب موشک فالکون 9 در زمان پرتاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو پرتاب موشک فالکون 9 در زمان پرتاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید