سنایی: سیاست تحریم گام برداشتن در تاریکی است

به گزارش انوار بلاگ، سفیر ایران در مسکو با بیان اینکه ظریف با زبانی گویا چندجانبه گرایی را به عنوان تنها را ه حل مسائل عرضه می نماید، گفت: امنیت دنیا قابل تفکیک نیست و سیاست تحریم گام برداشتن در تاریکی است.

سنایی: سیاست تحریم گام برداشتن در تاریکی است

به گزارش گروه سیاست خارجی انوار بلاگ، مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو در پی تحریم محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه از سوی آمریکا در صفحه توئیترش نوشت: نقض توافقات، خروج از معاهدات، تحریم و یکجانبه گرایی از یک سنخ هستند و نتیجه مذموم آن ناامنی است، چه در خاورمیانه و چه ایالت تگزاس!

وی اضافه نمود: جواد ظریف با زبانی گویا چندجانبه گرایی را به عنوان تنها را ه حل مسائل عرضه می نماید. امنیت دنیا قابل تفکیک نیست و سیاست تحریم،گام برداشتن در تاریکی است.

به گزارش فارس، وزارت خزانه داری آمریکا بامداد پنجشنبه دهم مرداد ماه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران را در فهرست تحریم ها قرار داد.

ظریف در واکنش به این تحریم در صفحه توئیترش نوشت: ایالات متحده می گوید مرا به عنوان سخنگوی اصلی ایران در سرتاسر دنیا تحریم نموده است. واقعیت آنقدر دردناک است؟ این تحریم بر من یا خانواده من هیچ اثری ندارد، چراکه من خارج از ایران، هیچ دارایی یا منافعی ندارم. سپاسگزارم که مرا چنین تهدید بزرگی برای اهدافتان می پندارید.

وزیر خارجه همچنین در توئیت دیگری نوشت: ما می دانیم مصاحبه و صلح خواهی تهدیدی برای موجودیت تیم بی است؛ و از آنجا که دلیل تحریم من را سخنانم عنوان نموده اند، آیا مردم آمریکا به مجوز اوفک (دفتر کنترل سرمایه های خارجی خزانه داری آمریکا) برای خواندن نوشته های من و یا گوش دادن به مصاحبه هایم احتیاج دارند؟!

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 97

به "سنایی: سیاست تحریم گام برداشتن در تاریکی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنایی: سیاست تحریم گام برداشتن در تاریکی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید