حمایت ایران از ایده دبیرکل سازمان در اجرایی شدن آتش بس سراسری در افغانستان

به گزارش انوار بلاگ، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در حمایت از ایده دبیرکل سازمان ملل متحد در اجرایی شدن آتش بس سراسری در افغانستان بیانیه ای صادر کرد.

حمایت ایران از ایده دبیرکل سازمان در اجرایی شدن آتش بس سراسری در افغانستان

از وبسایت دولت جمهوری اسلامی ایران دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، جمهوری اسلامی ایران خود را با ایده نیک جناب آقای آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در اعلام آتش بس جهانی در همه جنگها و پرداختن به مبارزه با ویروس کورونا که بی رحمانه تمام انسانها را بدون توجه به نژاد، جنس، سن، قوم و مذهب مورد حمله قرار داده است، شریک می داند.

از آنجا که جمهوری اسلامی ایران به دلیل همسایگی با افغانستان و حضور میلیونها مهاجر افغانستانی در ایران از چهل سال پیش تا کنون با شرایط حاضر افغانستان بیشترین شناخت را دارد از اجرایی شدن ایده دبیرکل در برقراری آتش بس سراسری در افغانستان به کاملا حمایت کرده و از تمام گروه های مسلح در این کشور می خواهد با تصمیم شجاعانه خود در قبول آتش بس سراسری در افغانستان و ایجاد محیطی امن برای مبارزه با ویروس کورونا فصل نوینی را در تاریخ افغانستان بگشایند.

جمهوری اسلامی ایران از دبیرکل سازمان ملل متحد می خواهد نیک اندیشی خود در برقراری آتش بس را با ابتکاری خاص در پیدا کردن پایه و اساسی محکم برای گفتگوهای بین الافغانی و حل مسایل سیاسی موجود در افغانستان تکمیل نماید.

جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را برای مشارکت در طرح های سیاسی که به ابتکار سازمان ملل متحد برای حل مسایل افغانستان پس از اجرایی شدن آتش بس سراسری پیشنهاد خواهد شد، اعلام می دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 3519

به "حمایت ایران از ایده دبیرکل سازمان در اجرایی شدن آتش بس سراسری در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت ایران از ایده دبیرکل سازمان در اجرایی شدن آتش بس سراسری در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید