ارگ: طالبان با ادامه دادن جنگ، عامل اصلی تلفات غیرنظامیان هستند

به گزارش انوار بلاگ، ریاست جمهوری افغانستان بیان نمود که طالبان با ادامه دادن به جنگ در این کشور عامل اصلی تلفات غیرنظامیان هستند.

ارگ: طالبان با ادامه دادن جنگ، عامل اصلی تلفات غیرنظامیان هستند

به گزارش ، ارگ ریاست جمهوری افغانستان در واکنش به گزارش سازمان ملل در مورد تلفات غیر نظامیان بیان نمود که طالبان با ادامه دادن به جنگ در این کشور عامل اصلی تلفات غیرنظامیان هستند.

ریاست جمهوری افغانستان با اشاره به رهایی بیش از 4400 زندانی طالبان بیان داشت که دولت افغانستان برای انتها جنگ در کشور اقدامات موثری را انجام داده، ولی طالبان و سایر گروه های تروریستی به جنگ تحمیلی و نامشروع خود ادامه داده که همه روزه از مردم افغانستان به ویژه زنان و بچه ها قربانی می گیرند.

رئیس جمهور افغانستان افزوده است که از مطالعه گزارش یوناما متاثر شده و یک بار دیگر عملکرد های طالبان و سایر گروه های تروریستی که باعث کشته و زخمی شدن غیر نظامیان شده است را شدیدا محکوم می کند.

ریاست جمهوری افغانستان بیان داشت: طالبان را دعوت می کنیم که از جنگ علیه مردم و ویرانی کشور دست بکشند و به صدای صلح مردم، دولت افغانستان و جامعه بین المللی لبیک گفته، برای مذاکرات مستقیم آماده شوند.

رئیس جمهور افغانستان تاکیدا به نیرو های امنیتی دستور داده است که با هدف حفاظت مردم و جلوگیری از تلفات غیر نظامیان، در عملیات هایشان دقت بیشتری نمایند، زیرا وظیفه و مسئولیت آنها حفاظت و مصونیت مردم است.

گفتنی است که بر اساس گزارش جدید نمایندگی سازمان ملل در افغانستان، در شش ماه نخست سال 2020 میلادی یک هزار و 282 غیرنظامی کشته و 2 هزار و 176 تن دیگر نیز زخمی شدند که طالبان با 43 درصد و نیرو های امنیتی افغانستان نیز با 23 درصد عامل بیشترین تلفات وارد شده به غیرنظامیان هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 5335

به "ارگ: طالبان با ادامه دادن جنگ، عامل اصلی تلفات غیرنظامیان هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارگ: طالبان با ادامه دادن جنگ، عامل اصلی تلفات غیرنظامیان هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید