آلمان در آستانه بحران کمبود نیروی پلیس

به گزارش انوار بلاگ، با توجه به بازنشستگی بسیاری از نیروهای پلیس آلمان در پنج سال آینده و کمبود استخدام های جدید نگرانی زیادی درباره کمبود نیروی انسانی در این نهاد امنیتی در آلمان وجود دارد.

آلمان در آستانه بحران کمبود نیروی پلیس

به گزارش گروه بین الملل انوار بلاگ به نقل از نشریه فوکوس آلمان، نگرانی درباره نیروی انسانی در پلیس آلمان زیاد بوده و در آینده بیشتر هم می گردد.

بر اساس نتایج یک نظرسنجی داخلی در پنج سال آینده از هر 5 نیروی پلیس آلمان یک نفر بازنشسته می گردد. هم زمان کارکنان کمی هم در این تشکل امنیتی در آلمان استخدام می شوند.

بر این اساس، تا سال 2024 از هر پنج نیروی پلیس در آلمان یک نفر بازنشست می گردد که شامل حدود 55400 نیرو از بین 270 هزار نیروی پلیس است.

این نظرسنجی که به سفارش نشریه بیلد آلمان صورت گرفته است همچنین نشان می دهد که در این شرایط بیشترین مسئله را ایالات بادن-وورتمبرگ با کاهش 7500 نیروی پلیس، نورراین-وست فالن با کاهش 7100 نیروی پلیس و برلین با کاهش 5900 نیروی پلیس پیدا می نمایند.

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که در ایالات آلمان تعداد بازنشستگان نیروی پلیس از استخدام های جدید فراتر می رود. بر این اساس در حالی که حدود 47.800 نیروی پلیس در ایالات آلمان بازنشست می شوند تنها 42 هزار نیروی جدید استخدام می گردد.

این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که در این دوره زمانی حدود 7100 نیروی پلیس فدرال و 500 نفر هم در اداره فدرال پلیس جنایی بازنشست می شوند. تا سال 2024 باید در اداره فدرال پلیس جنایی و اداره فدرال پلیس آلمان بیش از 15 هزار نیروی جدید یعنی دو برابر این تعدادی که در این دوره بازنشست شده اند استخدام شوند.

الیور ماچو، رئیس اتحادیه پلیس آلمان در گفتگویی با نشریه بیلد آلمان اظهار داشته است که برنامه های کوتاه مدت سیاست برای رسیدن به هدف اعلام شده برای افزایش موثر نیروی انسانی پلیس کافی نیست.

این وضعیت نیروی پلیس آلمان به عنوان یکی از مهمترین نهادهای امنیتی در این کشور در شرایطی به وجود آمده که این کشور با توجه به بسیاری از بحران های امنیتی از جمله مسئله هجوم پناهندگان و بازگشت هواداران داعش از مناطق بحرانی بیش از پیش به آمادگی این نهاد امنیتی احتیاج دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 105

به "آلمان در آستانه بحران کمبود نیروی پلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان در آستانه بحران کمبود نیروی پلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید